Notowania

Przejdź na
zdrowie
28.02.2020 13:33

Koronawirus. 100 mln zł dla polskich szpitali na ochronę przed epidemią

Premier Mateusz Morawiecki uruchomił 100 mln zł na "szybką ścieżkę" dla szpitali. Dzięki tym środkom jednostki będa mogły odpowiednio wyposażyć się na walkę ze skutkami epidemii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Rząd przekaże szpitalom 100 mln zł na walkę z koronawirusem. (Fot: Jakub Kaminski)

Rząd przygotowuje się na koronawirusa. W kancelarii Prezesa Rady Ministrów w piątek odbyła się odprawa z wojewodami o sytuacji związanej z zagrożeniem epidemią.

- Premier Mateusz Morawiecki uruchomił 100 mln zł dla szpitali, o które za pośrednictwem wojewodów będzie można aplikować na ewentualne uzupełnienia niezbędne w czasie przygotowań do przyjęcia zarażonych pacjentów - mówił na konferencji szef KPRM Michał Dworczyk.

Jak dodał: - Dzisiaj wyleciał rządowy samolot. W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin będziemy mieli kolejne 30 tys. testów do badania osób potencjalnie zarażonych koronawirusem.

Obejrzyj: Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski komentuje zagrożenie związane z epidemią

Ponadto, jak poinformowano, wydano polecenie wojewodom, aby wprowadzić w całym kraju stan podwyższonej gotowości szpitali. Co więcej, inspektorzy sanitarni w województwach zostali zobowiązani do pracy 24 godziny na dobę.

Z kolei minister zdrowia Łukasz Szumowski powtórzył, że dziś w Polsce koronawirusa nie ma. - Wszystkie 39 próbek dało wynik negatywny - wyjaśnił.

Minister zarazem podtrzymał prognozę, że w najbliższym czasie koronawirus pojawi się w Polsce. - Jeśli tylko będziemy mieli taką informację, natychmiast ją państwu przekażemy - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zdrowie, wiadomości, koronawirus, epidemia, pieniądze, premier
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

PJNTo starczy na 50 000 testów na wirusa - dużo to czy mało? Oczywiście pieniądze pójdą na coś innego. Ale ta kwota pokazuje ile to jest 2 mld bo trudno … Czytaj całość

28-02-2020

ZASNo to się Cormay ucieszy :D

Rozwiń komentarze (2)