Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pieniądze
24.09.2020 07:49

Kursy walut. Dolar najdroższy od 2 miesięcy

Czwartkowy poranek na rynku walut przynosi dalsze spadki eurodolara i w konsekwencji podtrzymanie presji na walutach rynków wschodzących. W trudnej sytuacji jest złoty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Kursy walut. Co z dolarem? (Fot: Rafał Parczewski)

Eurodolar testuje 1,1660. Jednocześnie kurs euro wzrósł do 4,5163 zł, a dolar jest po 3,8742 zł. Frank szwajcarski kosztuje 4,1945, a funt brytyjski 4,9204 zł.

Ostatnie godziny obrotu na rynkach finansowych przyniosły dalsze pogłębienie przecen na głównych indeksach. Ponad 3-procentowe spadki na Wall Street podbiły nerwowość wśród inwestorów.

Do obaw związanych z powrotem obostrzeń gospodarczych w Europie (na bazie wzrostu statystyk dot. COVID19) doszły ostrzeżenia ze strony przedstawicieli FED. Clarida powiedział wczoraj, iż amerykańska gospodarka znajduje się w "głębokim dołku" w zakresie rynku pracy i popytu.

Statistica - zakupy w sieci

Samo Wall Street wydaje się być jednak pod presją głównie ze strony korekty na tamtejszych spółkach technologicznych. Schłodzenie nastrojów przynosi dalsze spadki na eurodolarze, co podbija podaż wokół walut rynków wschodzących, w myśl zasady im mocniejszy dolar tym dla nich gorzej.

Obserwujemy powrót zmienności na złotym, gdzie po półtoramiesięcznej konsolidacji ponownie obserwujemy podbicie aktywności. Dolar testuje 3,87 zł wobec niedawnych 3,7 zł. Euro podbił do 4,5115 zł.

W trakcie dzisiejszej brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Globalny kalendarz makro na dziś zawiera decyzję dot. stóp procentowych w Turcji oraz wnioski o zasiłek z USA.

Z rynkowego punktu widzenia dolar zbliża się do pierwszego poważnego oporu na 3,88-3,90 zł. Podobnie jak euro, gdzie strefę taką można wyznaczyć ma 4,51-4,54 zł. Klasycznie już duże znaczenie będzie mieć tu dalsze zachowanie eurdolara.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pieniądze, wiadomości, forex, kursy walut, euro, dolar
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-09-2020

LoloWięcej złotówek drukujcie i rozdawajcie, to na pewno będą droższe. Europa zaczyna robić to samo i są efekty.

24-09-2020

sokPo co ten żargon? Powiedzcie po prostu, że złotówka leci na pysk. Moja zagraniczna emerytura w ciągu ostatnich kilku tygodni wzrosła o 80 zł.

24-09-2020

HdhdDolce na luzie 4.20 za pare tyg, kto ma dolca ten spi spokojnie

Rozwiń komentarze (54)