Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pieniądze
05.11.2020 07:50

Kursy walut. Duże wahania w oczekiwaniu na ostateczne wyniki wyborów w USA

W centrum uwagi rynku walutowego pozostają wybory prezydenckie w USA. Ostatnie dni pozwoliły dość wyraźnie umocnić złotego. Kursy spadły blisko 10 groszy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Kursy walut. Co z dolarem? (Fot: Rafał Parczewski)

Euro jest obecnie na poziomie 4,5332, a dolar chodzi po 3,8622 zł. Jeszcze na początku tygodnia kursy obu walut przekraczały odpowiednio 4,60 i 3,95. Frank jest wyceniany na 4,2647 zł, a funt brytyjski na 5,0333 zł.

Ostatnie 24h godziny obrotu na globalnych rynkach mijało pod znakiem podwyższonej zmienności. Zarysowaną tendencją było uciekanie od ryzyka przy wzroście szans Trumpa oraz nabywanie bardziej ryzykownych aktywów, gdy szala przechylała się na korzyść Bidena.

Ostatecznie wydaje się, iż jesteśmy bliżej drugiego scenariusza, co podtrzymuje optymizm na rynkach. Inwestorzy zakładają, iż krótkoterminowo dolar może być dalej słabszy m.in. z uwagi na sygnalizowane luźniejsze stanowisko Bidena w zakresie handlu USA.

Druga fala kryzysu. Ekspert mówi, ile nas będzie kosztować

Trwa również bitwa o Senat, gdzie teoretycznie jesteśmy bliżej utrzymania kontroli przez Republikanów (co teoretycznie umożliwia blokowanie podwyżek podatków). Z punktu widzenia złotego wydarzenia ostatnich godzin działają na korzyść złotego.

W trakcie czwartkowego handlu brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Na szerokim rynku mamy odczyty m.in. sprzedaży detalicznej ze strefy euro. Uwaga inwestorów w dalszym ciągu jednak koncentrować się będzie na liczeniu głosów w USA.

Z rynkowego punktu widzenia umocnienie złotego osiągnęło już około 10 groszy na głównych parach. W przypadku euro możemy się spodziewać lekkiego wyhamowania aprecjacji blisko 4,50. Warto jednak pamiętać, iż aktualny impuls jest wynikiem zachowania eurodolara.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pieniądze, wiadomości, dolary, forex, euro, kursy walut, wybory prezydenckie w usa
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-11-2020

Werdolar spada czyli inwestorzy nie wierza w bidena

Rozwiń komentarze (1)