Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
DSŁ
|

Kursy walut. Eurodolar poniżej ważnego wsparcia

2
Podziel się:

Wczoraj wieczorem poznaliśmy zapiski z ostatniego posiedzenia FOMC, co przełożyło się na podwyższoną zmienność na dolarze, jak i na głównych amerykańskich indeksach giełdowych. Inwestorzy szukali w "minutkach" wskazówek co do terminu rozpoczęcia tzw. taperingu, czyli procesu ograniczenia skupu aktywów.

Kursy walut. Eurodolar poniżej ważnego wsparcia
Kursy walut. Co z euro? (Pixabay)

Generalnie minutes FOMC pokazały, że jest szansa na tapering w tym roku, jednak było to oczekiwane przez rynek. W pierwszej reakcji po publikacji dolar zaczął się osłabiać, jednak ruch ten został szybko wymazany.

W godzinach nocnych dolar odrobił cały ruch z nawiązką, przez co główna para walutowa - EURUSD znalazła się poniżej kluczowego wsparcia przy 1,1700, która aktualnie powinno być traktowane jako krótkoterminowy opór. Zgodnie z założeniami klasycznej analizy technicznej pokonanie tej bariery otwiera drogę nawet w kierunku 1,16 USD, gdzie znajduje się kolejna ważna strefa popytowa.

Jeśli chodzi natomiast o reakcję na rynku akcji, na indeksach w USA doszło do około 1 proc. cofnięcia, a na początku sesji europejskiej ruch w dół jest kontynuowany, przez co niewykluczona jest głębsza korekta spadkowa.

Zobacz także: Ceny mieszkań rosną. Deweloperzy winią rząd

Dzisiejszy kalendarz nie przedstawia się szczególnie ciekawie, przed południem nie poznamy żadnych ważnych odczytów, a podczas sesji amerykańskiej opublikowany zostanie indeks Fed z Filadelfii oraz cotygodniowe dane pokazujące liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

W najbliższych dniach uwaga inwestorów w dalszym ciągu będzie skupiona na polityce Fed, niemniej więcej sugestii co do jej kształtu poznamy z pewnością w przyszłym tygodniu na sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole.

W czwartek o poranku polski złoty nie radzi sobie najlepiej. Po godzinie 10:00 nasza krajowa waluta wyraźnie osłabia się względem dolara, euro, funta i franka. Najgorzej sytuacja wygląda na parze walutowej CHFPLN, gdzie PLN traci 0,85 proc.. Straty w ujęciu z amerykańską walutą sięgają 0,75 proc., z kole euro umacnia się 0,65 proc., a funt dodaje 0,33 proc.

Autor: Łukasz Stefanik, XTB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
pieniądze
forex
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
zmylacze
9 miesięcy temu
znów tutaj piszą na odwrót
ehhh
9 miesięcy temu
chyba patrzymy na dwa różne wykresy