Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kursy walut
18.08.2020 07:42

Kursy walut. Inwestorzy testują poziom 3,70 zł na dolarze

Wtorkowy, poranny handel na rynku walut przynosi dalsze wzrosty głównej pary - eurodolara. To podbija apetyt na waluty z rynków wschodzących, w tym złotego. Kurs dolara testuje wsparcie na poziomie 3,70 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Kursy walut. Co z dolarem?

Kurs euro wynosi obecnie 4,3969 zł, a frank kosztuje 4,0818 zł. Za funta trzeba dać zaś 4,8529 zł.

Ostatnie godziny handlu przyniosły ponowne podbicie kwotowań głównej pary walutowej. Eurodolar testuje 1,1890. Amerykańska waluta ponownie znajduje się pod presją (wedle CFTC najwięcej krótkich pozycji od maja 2011r.) za sprawą spadku rentowności długu oraz słabszych wskazań makro z USA.

Nie pomaga również nierozwiązana sprawa konfliktu handlowego z USA oraz wyczekiwanie na kolejny pakiet stymulacyjny ze strony tamtejszego rządu.

Zmiany w Kodeksie pracy. Duża nowelizacja już jesienią

Słabszy dolar zwyczajowo wspiera "apetyt" na waluty rynków wschodzących i tak jest w tym przypadku. Ponownie obserwujemy próby zejścia kursu dolara niżej, pomimo iż wydaje się, że potencjał na mocniejszego złotego jest obecnie ograniczony.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Również globalny kalendarz makro pozostaje dziś relatywnie pusty. Warto bliżej przyjrzeć się jednak m.in. wskazaniu z amerykańskiego rynku nieruchomości (pozwolenia na budowy domów).

Z rynkowego punktu widzenia dolar testuje wsparcie na 3,7 zł, które dotąd ograniczało potencjał dalszej zniżki. W przypadku sforsowania tego zakresu kolejna strefa to 3,61-3,64 zł, co byłoby najniższymi poziomami na parze od września 2018 roku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: kursy walut, forex, euro, dolar, wiadomości, pieniądze
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-08-2020

janusz kieorwcaTo zabawne bo mimo takiego umocnienia zlotowki do dolara, jakos na stacji tankujac paliwo nie zauwazylem zeby potanialo, a barylka ropy dalej na … Czytaj całość

18-08-2020

jak zwyklezarabiają spekulanci, a te tłumaczenia to dla studentów ekonomii

18-08-2020

zxcvbnmjeszcze troche i euro po 5 zl

Rozwiń komentarze (12)