Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pieniądze
22.09.2020 07:44

Kursy walut. Korekta na złotym i pogorszenie nastrojów

Wtorkowy poranek na rynku walut przynosi podtrzymanie słabszego złotego oraz kolejne próby zejścia niżej na eurodolarze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Kursy walut. Co ze złotym? (Fot: Rafał Parczewski)

Kurs euro wynosi 4,4946 zł, a dolar jest po 3,8202 zł. Frank szwajcarski kosztuje 4,1767 zł, a funt brytyjski 4,8966 zł.

Początek tygodnia na rynkach był nerwowy. Europejskie parkiety spadały 3-4 proc. Obrót w USA przyniósł już jednak próbę odbicia i finalny bilans około 1 proc. zniżki. Inwestorzy obawiają się drugiej fali lockdown'ów z uwagi na podbicie statystyk dot. zachorowań na COVID19 w Europie.

Podbicie awersji do ryzyka widoczne było również na rynku walutowym. Drożał dolar, a większość walut EM znajdowała się pod presją. Złoty nie był wyjątkiem, tracąc wczoraj około 5 gr względem euro.

Nowe prawo budowlane. Będzie łatwiej postawić mały dom, wystarczy zgłoszenie

Już wcześniej wskazywaliśmy, iż potencjał dalszej zwyżki złotego jest ograniczony, a rynek czeka na pretekst do ewentualnej korekty na wycenie. Zauważalne osłabienie złotego nie stanowi jednak natychmiastowo sygnału do dalszych spadków - kluczowe wydaje się zachowanie eurodolara (i reakcja na próby zejścia poniżej 1,17 USD).

W trakcie dzisiejszej sesji GUS poda dane dot. koniunktury w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach za wrzesień. NBP podzieli się informacją dot. podaży pieniądza w ujęciu M3 za sierpień.

Globalny kalendarz makro zawiera dziś decyzję dot. stóp na Węgrzech czy sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA.

Z rynkowego punktu widzenia wczorajszy spadek na złotym był wyczekiwany przez dużą część rynku - punktem niepewności było jedynie to co będzie "triggerem" do ruchu. Nie oznacza to jednak, iż złoty wchodzi natychmiastowo w trend korekcyjny - to zależne będzie najpewniej od zachowania się dolara w układzie USD vs EM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pieniądze, wiadomości, forex, kursy walut, euro, dolar
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-09-2020

Kingaprzy faktycznym 300 mld deficycie kursy euro i dolara powinni dziś oscylować w granicach 5 zł.

24-09-2020

GoscPo Jak is I to „triggerem” wiecie jak to przetłumaczyć na polski, redaktorzy?

Rozwiń komentarze (2)