Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
13.08.2020 09:49

Kursy walut. W centrum uwagi odczyt PKB

W ostatnich dniach kurs złotego pozostawał pod wpływem czynników globalnych, a te były za słabe, aby nadać mu wyraźniejszy kierunek. Impulsem dla polskiej waluty może być piątkowy odczyt PKB za drugi kwartał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Kursy walut. W centrum uwagi odczyt PKB.

Środa była kolejnym dniem relatywnie stabilnej sytuacji na rynku euro wobec dolara oraz złotego wobec euro. Kurs euro/dolar oscylował wokół 1,1750, a kurs złotego wokół poziomu 4,40 za euro.

Wobec braku istotniejszych danych z krajowego rynku, kurs złotego pozostawał pod wpływem czynników globalnych, a te były za słabe, aby nadać mu wyraźniejszy kierunek.

Produkcja przemysłowa ze strefy euro za czerwiec okazała się co prawda nieco gorsza od oczekiwań, ale nie na tyle, aby być dużym zaskoczeniem dla rynku (-12,3 proc. wobec oczekiwanych -11,5 proc. oraz -20,4 proc. poprzednio w maju).

Dług publiczny ukrywany? Ekonomista mówi wprost

Z kolei dane inflacyjne z USA za lipiec (wskaźniki CPI), chociaż wyraźnie wyższe niż poprzednie, to jednak w świetle aktualnej gołębiej polityki Fed-u i nawoływania tej instytucji do dalszego zwiększania stymulacji fiskalnej w USA, miały również niewielki potencjał, aby stać się dla rynków zwiastunem możliwego zwrotu w polityce monetarnej amerykańskiego banku centralnego.

W przypadku kursu euro/dolara, chociaż wspomniane dane dotyczyły bezpośrednio obszarów gospodarczych, które obejmuje bilateralny kurs, to jednak z wymienionych powodów również nie wpłynęły istotnie na notowania euro wobec dolara. Tu kluczową informacją, na którą czeka rynek, pozostają dalsze losy fiskalnych pakietów stymulacyjnych oraz kwestii powstrzymywania dalszego rozprzestrzeniania się COVID-19 w USA. W tych dziedzinach nie nastąpiły jednak wyraźniejsze zmiany.

Złoty już od dłuższego czasu czeka na silniejsze impulsy. W tym tygodniu (w piątek) może nim być odczyt o krajowym PKB za II kwartał, który w przeciwieństwie do poprzedniego będzie obejmował już cały okres pandemiczny.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Jarosław Kosaty, PKO BP

Tagi: komentarze walutowe, kursy walut, kurs euro, kurs złotego, forex
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-08-2020

koloza znienawidzonego PO gospodarka byla na tyle mocna ze euro bylo po 3zł, a teraz za kochanego PiS...

13-08-2020

BabkaTeraz brak inwestycji odbija się czkawką.Biorcy 500+ maja się świetnie a reszta bieduje.

13-08-2020

63amgRozliczam się w euro więc dla mnie euro może być po 6zl zawsze lepiej zarobić w miesiącu 600tys a nie 440. Z samego kursu starczy na jakiegoś małego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)