Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Kursy walut. Złoty broni się przed przebiciem ważnej granicy na euro

90
Podziel się

Polska waluta pozostaje pod presją, ale kurs euro na razie skutecznie broni się przed przebiciem granicy 4,60 zł.

Kursy walut. Co ze złotym?
Kursy walut. Co ze złotym? (East News, Arkadiusz Ziolek/ East News)
bErSWtWZ

Czwartek przyniósł lekkie umocnienie złotego. Po teście 4,60 jeszcze w pierwszych godzinach sesji, kurs EUR/PLN dzień zakończył bliżej 4,56. Na rynku głównej pary walutowej, notowania euro zeszły do 1,082 USD.

Umocnienie złotego można wiązać z poprawą nastrojów na rynku węgierskiego forinta (za sprawą wprowadzenia przez bank centralny nowego narzędzia walki ze słabnącą walutą), bowiem otoczenie globalne nadal nie sprzyjało popytowi na ryzykowne waluty. Nerwowość rynków podtrzymywało oczekiwanie na popołudnie publikacje kolejnych danych z rynku pracy w USA.

bErSWtXb

Wg publikacji raportu Challengera, w marcu amerykańskie firmy planowały zwolnienia na poziomie 222,29 tys. pracowników, przy czym dane te nie obejmują wypowiedzeń umów przez pracowników oraz przejść na emerytury.

Zobacz także: Koronawirus to wzrost bezrobocia. Przedstawiciel pracodawców kreśli smutną wizję

Miesiąc wcześniej zapowiadana redukcja etatów wyniosła 56,66 tys. Z kolei, kolejny „koronawirusowy” raport dot. nowych podań o zasiłek dla bezrobotnych pokazał przyrost aż o 6,65 mln nowych bezrobotnych (po odsezonowaniu) w tygodniu do 28.03, podczas gdy najbardziej pesymistyczne prognozy wskazywały na przyrost rzędu 5,25 mln. Kolejne fatalne dane z amerykańskiego rynku pracy sprawiły, że na rynek powrócił popyt na bezpieczne aktywa, w tym na dolara.

bErSWtXh

Nadal podtrzymujemy, że ze względu na dalszy rozwój pandemii, a także nasilające się obawy przed gwałtowniejszym spowolnieniem aktywności gospodarczej w 2Q, trudny dla EUR/PLN może być trwały powrót poniżej 4,55. Z kolei czynnikiem mogącym „chronić” kurs przed wzrostem istotnie powyżej 4,60 pozostawać będą polityka Fed-u i administracji USA. Oczekujemy, że 2Q 2020 kurs EUR/PLN zakończy na poziomie 4,58 przy EUR/USD w okolicach 1,08.

Pragniemy zwrócić uwagę, że w obecnych warunkach, gdy procesy gospodarcze i rynkowe znajdują się pod dominującym wpływem epidemii koronawirusa, prognozy ekonomiczne i instrumentów finansowych obarczone są podwyższonym ryzykiem błędu.

bErSWtXi

Joanna Bachert, PKO BP

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bErSWtXC
forex
komentarze walutowe
KOMENTARZE
(90)
Gosciu
rok temu
Ludzie to jast III wojna światowa, co wy wypisujecie za bzdety
ZŁOTY
rok temu
POzdrowienia dla wszystkich entuzjastów chorej , sztucznie pompowanej waluty ( tysiace chorych i zmarłych , ale euro ) nie zapominamy o wszystkich kupujących na ali express.. tyle głupoty tylko w Polsce , ale kara nadchodzi...
zenek
rok temu
Euro już dawno powinno byc po 6 zł.
bErSWtXD
Prawda
rok temu
Inne kraje UE zaniżają złotówkę, aby taniej kupić u nas maseczki, środki do dezynfekcji itd. Tylko zakaz blokuje ich przed legalnym kupnem.
Skala
rok temu
Mam nadzieje
...
Następna strona