Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Kursy walut. Złoty nieco mocniejszy, ale perspektywy nadal słabe

5
Podziel się:

Kurs euro spadł w okolice 4,52 zł. Perspektywy dla polskiej waluty pozostają jednak słabe, szczególnie że we wtorek po południu optymizm w kwestii opanowania epidemii nieco opuścił rynki.

Perspektywy dla złotego pozostają słabe. We wtorek po południu optymizm w kwestii opanowania koronawirusa nieco opuścił rynki.
Perspektywy dla złotego pozostają słabe. We wtorek po południu optymizm w kwestii opanowania koronawirusa nieco opuścił rynki. (Pixabay.com, Pixabay)

Wtorkowa sesja przyniosła umocnienie złotego. Jeszcze podczas sesji europejskiej notowania kursu EUR/PLN spadły w okolice 4,52 zaś USD/PLN powrócił do wsparcia na poziomie 4,15.

Zmiany na krajowym rynku walutowym wspierało umocnienie euro względem dolara po tym jak na rynek powróciły lepsze nastroje w związku z pojawiającymi się w sygnałami wskazującymi na opanowywanie epidemii oraz o możliwości stopniowego wycofywania się z obostrzeń z końcem kwietnia (takie doniesienia dotarły z Austrii i USA). Odpływ kapitału od amerykańskiej waluty pchnął notowania EUR/USD powyżej 1,092.

Po południu, optymizm jednak nieco opuścił rynki po informacji o kolejnej rekordowej liczbie zgonów w Nowym Jorku w trakcie ostatniej doby. Wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem oraz przypadki bezobjawowe, które nie są zaliczane do bilansu osób zainfekowanych, dopóki nie wystąpią u nich symptomy choroby odnotowano też w Chinach.

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Złoty wyhamował wzrost, a euro powróciło poniżej 1,09 USD. Czerwonymi odcieniami indeksów zakończyły się wtorkowe notowania na Wall Street.

W trosce o słabnącego forinta, o podwyższeniu stopy oprocentowania pożyczek jednodniowych i jednotygodniowych z 0,9 proc. do 1,85 proc. zadecydował bank centralny Węgier. Poza tym ruchem NHB zdecydował się też uruchomić program wsparcia o wartości 1 biliona forintów oraz zapowiedział skup obligacji na rynku wtórnym. Główna stopa procentowa pozostała bez zmian, na poziomie 0,9 proc. Decyzja NHB nieznacznie pomogła forintowi, kurs EUR/HUF z 366 spadł do 357.

Joanna Bachert, PKO BP

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

forex
euro
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
bolo
4 lata temu
Na wartość waluty ma wpływ podstawowy GOSPODARKA kraju a Polska jest lichutka 10 razy mniejsza od Niemiec , a Glapiński itp typy mówią tak by stołki utrzymać
Jaro99
4 lata temu
Wydaje sie ze pandemia w polsce pod kontrola za to w unii armagedon. To dlaczego zloty slaby ???hello
szymon
4 lata temu
Jak ten Glapiński wycenia złotego?Jedzenia,towarów i innych zaopatrzeń rynku w brud a pieniędzy mniej.Ekonomiści za kopę jajek .Dzisiaj złoty powinien być poniżej 3 złoty.Frank wyszczelił i wszyscy się z tym pogodzili to niech złoty tęż idzie do góry.
andy
4 lata temu
wszystko spekulacje i kombinacje ,nie ma mądrego ,który by cos przewidział,np. wystarczy ,ze jedna wieza wiertnicza na dziesiatki tysięcy ma awarię juz ma to wplyw na cene ropy i giełdy na całym swiecie -smiechu warte
Bolo
4 lata temu
To może niekoniecznie złoty się umacnia ile euro i dolar lecą