Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pieniądze
19.11.2020 07:48

Kursy walut. Złoty pozostaje w cenie

Podczas środowej sesji złoty umacniał się, a kurs euro powrócił w okolice 4,46 zł. Rynkowe nastroje po raz kolejny poprawiły doniesienia dotyczące szczepionki przeciw COVID-19.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Kursy walut. Co z euro? (Fot: Rafał Parczewski)

Wsparciem dla złotego pozostaje też wciąż relatywnie silne euro względem dolara, gdzie podczas wczorajszej sesji europejskiej kurs EUR/USD atakował już opór na 1,189.

Notowania złotego pozostają pod wpływem wydarzeń na światowych rynkach finansowych, na których w ostatnich dniach dominują nadzieje związane ze szczepionkami przeciwko Covid-19. W środę Pfizer poinformował, że ostateczne wyniki badania późnej fazy jego szczepionki przeciw COVID-19 pokazały, że jest ona skuteczna w 95 proc.

Co więcej, skuteczność preparatu w różnych grupach wiekowych i etnicznych jest taka sama i nie ma poważnych skutków ubocznych (w większości przypadków były łagodne do umiarkowanych i szybko ustępowały). W rezultacie, Pfizer/BioNTech mając już wymagane dane o bezpieczeństwie preparatu będzie w najbliższych dniach ubiegał się o rejestrację szczepionki w USA w nadzwyczajnym trybie.

Tyle zarabiają inni Polacy. W nowym programie WP wszystkiego się dowiesz

Popyt na waluty rynków wschodzących wspierały też doniesienia o podejmowanych ze strony amerykańskich Demokratów próbach zainicjowania ponownej dyskusji nt. planu koniecznych wydatków w związku z rosnącą liczbą nowych przypadków Covid-19 w USA.

Potrzebną dalszą pomoc gospodarce potwierdził opublikowany w tym tygodniu NY Empire State, obrazujący jak radzi sobie najmocniej dotknięty przez pandemię region w USA, gdyż indeks wbrew oczekiwaniom zanotował spadek (6.3 pkt. wobec 10.5 pkt. w październiku i 12,75 pkt. konsensusu).

A ogólnie patrząc coraz wyższe statystyki zachorowań i decyzje o lokalnych lockdownach nie rokują dobrze perspektywom gospodarczym USA, jeśli szybko nie pojawi się wsparcie fiskalne. O "długiej drodze" gospodarki amerykańskiej do odrobienia strat spowodowanych przez pandemię ostatnio mówił też szef Fed Jerome Powell.

Utrzymujące się ryzyka dla kruchego ożywienia gospodarczego w USA przyćmiły więc optymizm amerykańskich inwestorów dotyczący szczepionek COVID-19, co znalazło przełożenie w rosnących w trakcie środowej sesji europejskiej notowaniach kursu EUR/USD.

Autor: Joanna Bachert, PKO BP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pieniądze, wiadomości, forex, kursy walut, komentarze walutowe, euro, dolar
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-11-2020

pikZAGADKA dlaczego drewniane pięć złotych tak się trzyma? odpowiedz bo miliony Polaków pracują na zachodzie i wymieniają euro funty dolary na drewniane … Czytaj całość

19-11-2020

Krhj10 lat temu 3.30 za euro, dzisiaj 4.46 i wedlug was"pozostaje w cenie" ...

20-11-2020

zibiDlaczego PAPIEROWE EURO SIĘ TRZYMA [ DODRUK NA POTĘGĘ [ W BILIONACH ]

Rozwiń komentarze (4)