Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Nowy podmiot na liście ostrzeżeń KNF. Jest komunikat

65
Podziel się:

Na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego pojawił się właśnie nowy podmiot - Investpark.biz. Organ złożył już w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury o prowadzeniu działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez zezwolenia lub upoważnienia - poinformowała w piątek KNF.

Nowy podmiot na liście ostrzeżeń KNF. Jest komunikat
Lista ostrzeżeń KNF. Trafił na nią Investpark.biz (Adobe Stock, Mateusz Szymanski)

W piątek, 3 czerwca na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) została wpisana nowa firma. Chodzi o Investpark.biz sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej. W tej sprawie KNF złożyła też zawiadomienie do prokuratury.

KNF zwróciła się do prokuratury

Zawiadomienie prokuratury dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia). Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot. Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie - przekazała Komisja.

To standardowa procedura wiążąca się ze wpisaniem na "czarną listę" KNF. Na liście ostrzeżeń publicznych znajdują się podmioty rynku finansowego, których działalność wzbudza wątpliwości organu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 30 proc. ceny paliwa to podatki. "Marże są niskie"

Czym jest KNF?

Komisja Nadzoru Finansowego natomiast ma za zadanie nadzorować sektor bankowy, rynek kapitałowy, ubezpieczeniowy, emerytalny, a także odpowiada za nadzór nad instytucjami płatniczymi i biurami usług płatniczych, instytucjami pieniądza elektronicznego oraz nad sektorem kas spółdzielczych.

Jego zadaniem jest nadzór nad rynkiem finansowy, który ma zapewnić prawidłowe funkcjonowanie tego rynku, jego stabilności, bezpieczeństwa oraz przejrzystości, zaufania do rynku finansowego, a także zapewnienie ochrony interesów uczestników tego rynku.

KNF z kolei nadzoruje premier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(65)
oba ma
2 miesiące temu
nikt was tak nie okradnie i nie oszuka jak rządy Morwieckiego, Kaczyńskiego i prezesa z banku narodowego. dla tego nie wierzę KNF.
drobny ciulac...
2 miesiące temu
Te cale KNF i Rząd to zwykli oszusci mowia ze podnosza na lokatach oprocentowanie a kiedy zaglebisz sie tym dokladnie to przeczytasz że wieksze oprocentowanie na nowe środki ,to jak mam przeobrazić stare w nowe aby miec wyższe op % -nie
Jerzy Przyk
2 miesiące temu
...hmm... skrajnie pozbawionym rozumu musi być ten, kto nie chce przyjąć do wiadomości, że po 1989 roku w Polsce wszystkie kolejne ekipy rządowe poprzyklejały się do rzymsko-katolickich hierarchów, (odzianych w bizantyjskie, pozłociste sutanny) oczekując wzajemności, ergo - kościelnego poklasku głoszonego z kościelnych ambon. W zamian - hierarchowie zażyczyli sobie od kolejnych, tak zwanych watykańsko-polskich rządów - ziemskich nadań oraz pieniędzy - wszystko kosztem polskich podatników. Swoim rozbestwieniem i rozpasaniem - niedawno zażyczyli sobie od poloczkowatych politykierów - likwidacji niezależnych mediów, od lat funkcjonujących w Polsce. Ostatnio zażyczyli sobie od stojącego nad grobem Jarosława Kaczyńskiego - wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej i cofnięcie naszego kraju do średniowiecza. Nie sposób się zatem dziwić, że po 1989r głównym źródłem zła w naszym kraju stali się kościelni hierarchowie oraz ich politykierscy akolici, wspierający motłoch, hołotyzm, zabobon oraz wszelką ciemnotę. Nikt, kto posiada zdolność do samodzielnego myślenia, przenigdy nie odda swojego głosu przy wyborczej urnie na partię, która stanowczo i zdecydowanie nie odetnie się od czarnych, watykańskich sotni. W Polsce im słabszy rząd - tym bardziej przykleja się do przedstawicieli watykańskich cwaniaczków. Tylko jednostronne zerwanie hańbiącego Polskę i Polaków konkordatu, bezwzględna sekularyzacja wszelkich, tak zwanych dóbr kościelnych - (ichni panbóg z nieba im ziemskich dóbr nie nadał), odcięcie wszelkiej maści kapelanów, katechetów oraz im podobnych - od pieniędzy podatników - pozwoli na natychmiastowe uzdrowienie sytuacji społeczno-gospodarczej w naszym kraju. P.S. Prawdziwych mężów stanu w Polsce ze świecą szukać. Najczęściej - to zwykłe, politykierskie cwaniaczki, zakładnicy miękkich, sejmowych foteli oraz apanaży i innych synekur - powiązanych z owymi fotelami. Ot, i wszystko...
taki co wie
2 miesiące temu
knf to organizacja bandycka a pracownicy knfu to pospolici bandyci i zbrodniarze na usługach pisu
Dźessica
2 miesiące temu
A ja was ostrzegam przed ZUS !!
...
Następna strona