Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KFM
|
aktualizacja

Jest pięć cech osobowości wspólnych dla milionerów. Im większe bogactwo, tym są wyraźniejsze

24
Podziel się:

To wniosek z badania niemieckiego Instytutu Badań Ekonomicznych. Jak twierdzą autorzy, to pierwsze takie badanie opisujące osobowość milionerów na bazie wiarygodnych danych. Wyszła z tego dość niecodzienna mieszanka.

Jest pięć cech osobowości wspólnych dla milionerów. Im większe bogactwo, tym są wyraźniejsze
"Osobowość jest istotnym czynnikiem w gromadzeniu bogactwa" - przekonuje współautor badania (Getty Images, PREDRAG VUCKOVIC)

Nad zależnościami między stanem konta a cechami osobowości pochylili się badacze z niemieckiego Instytutu Badań Ekonomicznych (DIW Berlin). Socio Economic Panel (SOEP) to cykl badań prowadzony od 1984 r. wśród lokalnych gospodarstw domowych. Milionerzy, jak rozumieją ich autorzy badania, to osoby, których wartość netto przekracza milion euro. Średnia zamożność milionerów to 4 mln euro.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bitcoin. Milioner nie ma dostępu do swoich pieniędzy

Te konkretne wyniki badań osobowości bazują na próbie 20 tys. Niemców, z czego 1 tys. ankiet wypełnili milionerzy. Autorzy próbowali wyodrębnić kluczowe cechy osobowości, które idą w parze z żyłką do interesów.

Pięć cech osobowości charakterystycznych dla milionerów

"Wielka piątka" cech osobowości, zdaniem badaczy, wspólna jest dla milionerów, szczególnie tych, którzy wszystkiego dorobili się od zera. Cechy te to: ekstrawertyzm, neurotyzm, ugodowość, sumienność, otwartość na doświadczenia. Co ciekawe, zdaniem badaczy ekstrawertyzm i stabilność emocjonalna była mniej widoczna w przypadku milionerów dziedziczących.

Im większe bogactwo, tym wyraźniejsze były wspomniane cechy osobowości. Pewien klucz da się też zastosować w drugą stronę. Osoby niebędące milionerami, ale które uważały, że same osiągnęły to, co mają, również wykazywały silniejszą dominację wspomnianych cech.

"Osobowość jest istotnym czynnikiem w gromadzeniu bogactwa" - mówił Johannes König, współautor badania. Co ciekawe, autorzy precyzują, że zestawienie akurat takich, a nie innych cech osobowości z wynagrodzeniem jest adekwatne do Niemiec i Niemców. Ta sama formatka nie musi pasować już do Stanów Zjednoczonych, które, jak zauważają autorzy, mają bardziej nierówną dystrybucję bogactwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(24)
Tomasz
rok temu
No i chciwość.....
Dora
2 lata temu
Ja miliarderem może nie jestem, ale w końcu mogę liczyć na przyzwoitą pensję. Opłacało się ukończyć kierunek protetyk słuchu w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych, bo w końcu mam dobrą pracę.
Yaro
2 lata temu
Zamożność Mierzynie w czasie a nie w walucie
Solution
2 lata temu
Buchnąć pierwszą bańkę...
Szef
2 lata temu
To mi nie wygląda na cechy milionerów bardziej widziałbym tutaj Stanowczość egoizm brak empatii
...
Następna strona