Notowania

sejm
13.02.2020 18:54

Pieniądze dla TVP i Polskiego Radia. Sejmowa komisja zdecydowała

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu rekomenduje posłom odrzucenie w głosowaniu ustawy, która zakłada przyznanie gigantycznej rekompensaty dla TVP i PR. Mowa o blisko 2 mld zł, które Telewizja Polska i Polskie Radio mają otrzymać z budżetu państwa w zamian za "utracone wpływy". Posłowie będą głosować w czwartek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
2 mld zł rekompensaty dla TVP. Decyzja sejmowej komisji

Senat odrzucił nowelizację ustawy autorstwa PiS, która zakłada przyznanie rekompensaty w kwocie 1,95 mld zł dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Nowela ponownie trafiła do sejmowej komisji kultury, ta właśnie podjęła decyzję w tej sprawie.

Głosami 14 "za" i 10 "przeciw" członkowie komisji zarekomendowali Sejmowi odrzucenie tej ustawy, czyli nieprzyznawanie blisko 2 mld zł dla TVP i PR z publicznych pieniędzy. Również w głosowaniu wyłoniono sprawozdawcę komisji, została nim posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Pod projektem ustawy, który do Sejmu trafił w grudniu, podpisała się grupa posłów PiS. Te pieniądze mają zrekompensować mediom publicznym mizerne wpływy z abonamentu. Pomysł przekazania mediom publicznym tak dużych pieniędzy nie jest nowy - już w zeszłym roku na mocy ustawy otrzymały rekompensatę, choć mniejszą (1,3 mld zł).

Posłowie w czwartek wieczorem będą głosować nad uchwałą Senatu, która zakłada odrzucenie ustawy przyznającej blisko 2 mld zł rekompensaty za utracone wpływy dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Sejm, większością głosów PiS i Zjednoczonej Prawicy, może odrzucić senacką uchwałę, czym przyjmie ustawę przyznającą rekompensatę dla TVP i PR.

Obejrzyj: Co z dekoncentracją mediów? "Nierealny scenariusz"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: sejm, rekompensata, tvp, polskie radio, pieniądze, budżet, jacek kurski, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-02-2020

emerytnie żadna komisja tylko pan Kaczyński tak chce! Dmuchnąć z kieszeni podatnika 2 miliardy. Kto i jaki biznes musi pracowac 24 godz.? Jesli brak kasy to … Czytaj całość

12-02-2020

SkandalLudzie umierają na Sorach, rodzice dzieci ciężko chorych żebrają na wszelkiej maści portalach o pieniądze na leczenie swoich dzieci, niepełnosprawnych … Czytaj całość

12-02-2020

TJZnaczek STOP HEJTOM powstrzymał mnie przed wylaniem wiadra pomyj na tego małego człowieczka, którego nazwisko kojarzy mi się tylko z tvp i nazwą … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (111)