Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Pieniądze dla TVP i Polskiego Radia. Sejmowa komisja zdecydowała

111
Podziel się:

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu rekomenduje posłom odrzucenie w głosowaniu ustawy, która zakłada przyznanie gigantycznej rekompensaty dla TVP i PR. Mowa o blisko 2 mld zł, które Telewizja Polska i Polskie Radio mają otrzymać z budżetu państwa w zamian za "utracone wpływy". Posłowie będą głosować w czwartek.

2 mld zł rekompensaty dla TVP. Decyzja sejmowej komisji
2 mld zł rekompensaty dla TVP. Decyzja sejmowej komisji (East News)

Senat odrzucił nowelizację ustawy autorstwa PiS, która zakłada przyznanie rekompensaty w kwocie 1,95 mld zł dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Nowela ponownie trafiła do sejmowej komisji kultury, ta właśnie podjęła decyzję w tej sprawie.

Głosami 14 "za" i 10 "przeciw" członkowie komisji zarekomendowali Sejmowi odrzucenie tej ustawy, czyli nieprzyznawanie blisko 2 mld zł dla TVP i PR z publicznych pieniędzy. Również w głosowaniu wyłoniono sprawozdawcę komisji, została nim posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Pod projektem ustawy, który do Sejmu trafił w grudniu, podpisała się grupa posłów PiS. Te pieniądze mają zrekompensować mediom publicznym mizerne wpływy z abonamentu. Pomysł przekazania mediom publicznym tak dużych pieniędzy nie jest nowy - już w zeszłym roku na mocy ustawy otrzymały rekompensatę, choć mniejszą (1,3 mld zł).

Posłowie w czwartek wieczorem będą głosować nad uchwałą Senatu, która zakłada odrzucenie ustawy przyznającej blisko 2 mld zł rekompensaty za utracone wpływy dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Sejm, większością głosów PiS i Zjednoczonej Prawicy, może odrzucić senacką uchwałę, czym przyjmie ustawę przyznającą rekompensatę dla TVP i PR.

Zobacz także: Obejrzyj: Co z dekoncentracją mediów? "Nierealny scenariusz"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(111)
Tvp
2 lata temu
Niech nie tworzą co chwilę nowych kanałów.. dla Polonii w USA z którego wiadomo że abonamentu nie będzie
Magik
2 lata temu
Po raz pierwszy od dekad mamy dziś dostęp do różnych poglądów, a nie jednego, i to jest wartość nie do przecenienia w demokracji, ale widać, że niektórym przez ten czas już mózgi wyprało i tego nie widzą … smutne
PIS
2 lata temu
Lepiej dać pieniądze na prywatne kampanie dla TV-PIS jak chorym dzieciom
ZZ
2 lata temu
Tyle Kurski zażądał za prywatną kampanię PIS z daniną dla Rydzyka
DELFIN
2 lata temu
może trzeba płacić za takie filmy jak ZENEK, może zbyt częste badania oglądalności
...
Następna strona