Notowania

wiadomości
13.02.2019 18:45

PZU nie poda wysokości nagród dla pracowników. Powód: obawa przed zarzutami o dyskryminację

O wysokość nagród pyta Watchdog Polska. Rzecznik PZU odmawia, bo to "mogłoby spowodować dochodzenie przez pracownika roszczeń z tytułu dyskryminacji w zatrudnieniu".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: East News)

Sieć Obywatelska Watchdog Polska pytała Powszechny Zakład Ubezpieczeń o wysokość nagród wypłąconych pracownikom w latach 2017 - 2018. Pytanie skierowano w ramach dostępu do informacji publicznej.

Odpowiedź, której domagałą sie Sieć miała zawierać też imiona i nazwiska pracowników, oraz uzasadnienie decyzji o przyznaniu nagrody.

W odpowiedzi na pytania spółka przypomina, że obowiązek udzielenia informacji publicznej mają publiczne oraz inne podmioty wykonujące zadania publiczne. PZU do nich nie należy.

- Spółka nie zarządza ani nie gospodaruje majątkiem Skarbu Państwa ani mieniem komunalnym, nie wykonuje też zadań publicznych. Udział Skarbu Państwa w PZU SA jest mniejszościowy. (ok. 34 proc. akcji i głosów w spółce) - czytamy w odpowiedzi PZU.

Zobacz też: Prezes PZU: Produkt musi być konkurencyjny globalnie

Odmawiając odpowiedzi spółka zasłoniła się tajemnicą przedsiębiorstwa i przepisami o ochronie danych osobowych pracowników.

Ponadto, zdaniem PZU, podanie takiej informacji mogłoby doprowadzić do konfliktu na linii pracodawca - pracownik.

- Ujawnienie informacji o wysokości przyznawanych premii i nagród wszystkich pracowników mogłoby spowodować dochodzenie przez danego pracownika roszczeń z tytułu dyskryminacji w zatrudnieniu (nierówne traktowanie) - czytamy w odpowiedzi na pytania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, pieniądze, pzu, ubezpieczenia
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-02-2019

pimaCzyli z założenia zakładają że dyskryminują własnych pracowników.... brawo, teraz powinny posypać się pozwy pracowników!

13-02-2019

HegemonJeżeli obiektywnie można uzasadnić dlaczego jeden dostał mniej od innego bo coś zaniedbał, bo przeskrobał to jest w porządku sprawa. Natomiast teraz … Czytaj całość

13-02-2019

limpopoNo właśnie.Są równi i równiejsi.Jedni pracują(harują) a drudzy zgarniają kasę.

Rozwiń komentarze (16)