Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polski najazd na Davos. Prezes PZU zaprasza kolejne firmy do współpracy

- Wartości biznesowej Światowego Forum Ekonomicznego w Davos nie da się łatwo wycenić i ocenić. Zainteresowanie Polską było ogromne - mówi money.pl Paweł Surówka, prezes PZU. Szef największego ubezpieczyciela w Polsce przekonuje, że już teraz zaprasza do współpracy kolejne firmy, które w Davos pokażą się za rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Z lewej Paweł Surówka, prezes PZU. Spółka wraz z Pekao (prezes Michał Krupiński w środku) zorganizowała w Davos Dom Polski (Fot: Jan Bielecki)

PZU i Pekao - te dwie firmy reprezentowały Polskę na Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos. Przez blisko tydzień w górskim miasteczku działał "Dom Polski", w którym firmy organizowały panele i debaty oraz zapraszały potencjalnych kontrahentów i inwestorów na rozmowy.

Michał Krupiński, prezes Pekao. Bank w Davos współorganizuje Dom Polski
Polskę nie czeka kryzys gospodarczy, ale na rynku będzie mniej banków. Wszystko przez konsolidację

W ciągu tygodnia miała również miejsce impreza "Polska Noc". W luźniejszej formie przedstawiciele firm przekonywali, że Polska to dobre miejsce do ulokowania biznesu, technologii i środków.

Efekty? Jak tłumaczy Paweł Surówka, w ciągu kilku dni zaliczył kilkadziesiąt rozmów o Polsce. - Do polskiej przestrzeni wchodzili inwestorzy, którzy nagle odkrywali zainteresowanie Polską i jej potencjałem. To niesłychanie cenne i dla spółek, i dla Polski. Biznesowo nasze spółki z pewnością skorzystają. Mamy szansę, żeby zdecydowanie większe grono potencjalnych inwestorów nas zobaczyło - tłumaczy Surówka.

Paweł Surówka, prezes PZU. Spółka wraz z Pekao zorganizowała w Davos Dom Polski
Prezes PZU zdradza kulisy rozmów w Davos. Polityka odchodzi na boczny tor

I jak zaznacza prezes PZU, liczy na większe zainteresowanie obecnością w Davos polskich firm. - Moje życzenie, moja nadzieja jest taka, żeby "Dom Polski" za rok był jeszcze bardziej polski. Żeby coraz więcej spółek dołączyło do tej inicjatywy, żeby powstała prawdziwa wspólnota, która myśli do przodu - przekonywał. Jak dodawał, tegoroczny sukces z pewnością zachęci do rozmów o kolejnych edycjach.

Prezes PZU nie chciał zdradzić, które firmy są najmocniej zainteresowane współpracą. Jak zaznacza: o wszystkim inwestorzy PZU i media dowiedzą się w swoim czasie. Czas po Davos to moment na ustalanie szczegółów, kolejne rozmowy i ustalanie perspektywy biznesowej.

Paweł Surówka, prezes PZU. Spółka wraz z Pekao zorganizowała w Davos Dom Polski
PZU o 2019 roku. Zmiany dla klientów, realizacja strategii i innowacje z zakresu medycyny

O szczegółach rozmów nie chciał mówić również w rozmowie z money.pl premier Mateusz Morawiecki. Zapewniał jedynie, że polityka krajowa w rozmowach biznesowych odchodzi na zupełnie odległe tory. Tym, co najbardziej interesuje przedsiębiorców jest stabilność gospodarcza kraju i system podatkowy. Premier - jak deklarował - w Davos wielokrotnie podkreślał, że korporacje międzynarodowe nie uciekną polskiemu fiskusowi. Mateusz Morawiecki mówił, że spotykało się to ze zrozumieniem potencjalnych inwestorów.

Tagi: Davos 2019, pzu, pekao, paweł surówka, Światowe Forum Ekonomiczne 2019, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-01-2019

GugiDlaczego firmy taty Rydzyka tam nie ma ? Czyżby nie zwietrzył okazji do zarobku

28-01-2019

robinNajbardziej zainteresowani Polską i jej pieniędzmi są żvdzi.

04-02-2019

MefistoNareszcie rządzą tym krajem mądrzy ludzie a nie zdrajcy NARODU POLSKIEGO.

Rozwiń komentarze (6)