Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
davos
24.01.2019 18:29

Polskę nie czeka kryzys gospodarczy, ale na rynku będzie mniej banków. Wszystko przez konsolidację

- Jesteśmy odporni na zmiany koniunktury - deklaruje w rozmowie z money.pl prezes Pekao Michał Krupiński. Zdaniem prezesa Krupińskiego, Polsce nie grozi w najbliższym czasie kryzys i spowolnienie gospodarcze. Jednocześnie Krupiński jest spokojny o sytuację Pekao.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Michał Krupiński, prezes Pekao. Bank w Davos współorganizuje Dom Polski (Fot: WP.PL)

- Jestem spokojny o polską gospodarkę, nie będzie ani kryzysu, ani recesji, ani spowolnienia gospodarczego - mówi w rozmowie z money.pl prezes Pekao Michał Krupiński, z którym rozmawiamy podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Zdaniem Michała Krupińskiego, prezesa Banku Pekao, Polska nie powinna obawiać się o koniunkturę i tegoroczny wzrost gospodarczy. Zdaniem Krupińskiego w 2019 roku sprawdzą się prognozy analityków Banku Światowego.

Analitycy Banku w styczniu podwyższyli prognozy gospodarcze dla Polski. Są przekonani, że w tym roku polska gospodarka urośnie o blisko 4 procent. I identyczną tezę stawia Michał Krupiński.

- Znam dobrze metodologię Banku Światowego i wierzę w ich prognozy. Jestem przekonany, że będziemy mieli silny wzrost gospodarczy w tym roku, blisko 4-procentowy - mówi w rozmowie z money.pl. Na pytanie, czy Polskę czeka kryzys, Krupiński odpowiada krótko: nie.

Jednocześnie prezes Pekao jest spokojny o biznes bankowy. - Nasz model biznesowy banku, czyli model zdywersyfikowany, detaliczny i korporacyjny sprawia, że jesteśmy odporni na zmiany. Jestem sporym optymistą w tej kwestii. Potrafiliśmy istotnie zwiększyć na przykład sprzedaż kont oszczędnościowych, które urosły od momentu zmiany właściciela. Cały czas zmieniamy bank po to, by być lepszym bankiem dla klientów - mówi w rozmowie z money.pl.

Jednocześnie przedstawiciele Pekao przyznają w nieoficjalnych rozmowach, że kwestie spowolnienia gospodarczego - i ewentualnego kryzysu - nie są wiodącym tematem podczas kuluarowych rozmów w Davos.

W rozmowie z money.pl prezes Pekao nie chciał zdradzić, czy w najbliższym czasie jego firma planuje akwizycje i przejęcia. Krupiński podkreśla jednak, że polski rynek bankowy wciąż czeka koncentracja - z rynku znikną mniejsze podmioty, które najpewniej zostaną przejęte przez duże grupy. Prezes Pekao zakłada, że w najbliższym czasie jego bank będzie rósł w sposób organiczny.

Michał Krupiński nie ukrywa, że Pekao zawsze jest optymistycznie nastawione do przejęć w całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Jak tłumaczy - każda okazja biznesowa jest dokładnie analizowana. Nie oznacza to jednak, że bank w tej chwili pracuje nad przyszłą transakcją.

Zdaniem prezesa Krupińskiego na rynku w ciągu najbliższych kilku lat może zostać 5 - 6 dużych podmiotów bankowych.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-01-2019

wapniakNo wicie... właściwy człowiek na stanowisku.... oddany linii partii, świadomie i bez zwlekania wykonujący polecenia partyjne, sercem oddany naszej … Czytaj całość

24-01-2019

EdKryzys człowieku mamy od czasu rzadu PiS pokaz o ile spadły akcje spółek skarbu państwa

24-01-2019

RTGTak tak, a nieomylny barometr gospodarczy GPW od prawie 12 lat w potężnej bessie.

Rozwiń komentarze (10)