Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MWL
|

Rekordzista odłożył w PPK sześciocyfrową kwotę. Dla większości Polaków to nieosiągalne

49
Podziel się:

Rekordzista na rachunku w PPK uzbierał już 660 tys. zł - poinformował "Business Insider". Serwis oszacował, ile musiał zarabiać co miesiąc, aby przekazać na konto emerytalne składki, które złożyły się na taką kwotę.

Rekordzista odłożył w PPK sześciocyfrową kwotę. Dla większości Polaków to nieosiągalne
PPK to jeden z elementów III filaru emerytalnego (Adobe Stock)

- Najwyższe saldo rachunku PPK posiada kapitał o wartości powyżej 660 tys. zł - powiedział Business Insiderowi Barosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Według ustaleń serwisu nie jest to jedyny taki przypadek.

Kwota uzbierana na rachunku w PPK wynosi średnio 4,8 tys. zł. Średnie wpłaty na rachunek w PPK, nie uwzględniając dopłat pracodawców, mają nie przekraczać 150 zł.

Jak uzbierać na rachunku ponad 660 tys. zł? "BI" szacuje, że rekordzista musiałby zarabiać miesięcznie średnio około 472 tys. zł brutto, a zakładając wpłaty w maksymalnej wysokości (również od pracodawcy) kwotę o ponad połowę niższą. Jeśli osoba ta oszczędza w PPK od początku programu, to co miesiąc na jej rachunek musiałoby wpływać około 16,5 tys. zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: PPK po 3 latach. "Dopłaty i pomnażanie środków w ramach sprawdzonej strategii inwestowania"

Ile można oszczędzić w PPK?

Przypomnijmy, że Pracownicze Plany Kapitałowe to pomysł rządu Zjednoczonej Prawicy na oszczędzanie na przyszłą emeryturę. Jak pisaliśmy w money.pl, pieniądze w ramach PPK oszczędza ponad 2,5 mln Polaków. Na ich kontach zgromadzono łącznie niemal 13 mld zł.

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) są dobrowolną formą oszczędzania w ramach tzw. III filaru systemu emerytalnego. Z automatu zapisani są do niego wszyscy uprawnieni pracownicy. 28 lutego wygasły dotychczasowe deklaracje o rezygnacji z dokonywania wpłat do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Jeżeli pracownicy nie złożą po 1 marca ponownie takiej deklaracji, to od 1 kwietnia pracodawcy zaczną przekazywać za nich wpłaty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(49)
Taka prawda
3 dni temu
Niech teraz uważa bo jak będzie rządził tusk to tych pieniędzy nie zobaczy tak jak my z OFE
trzezwy
3 dni temu
A to ciekawe, bo wszystkie fundusze zarządzające ppk są na minusie od czasu covid. Dlaczego o tym nie piszecie???
Nick
4 dni temu
Wy tu jakieś drobne PPK, jakieś OFE... a przypomnijcie wałki z bonami prywatyzacyjnymi lat 90. Te sławne "sto milionów" od Wałęsy. Kto miał zyskać i dostać ten teraz ma.... Nie na darmo w latach 80. Jaruzelski kontaktował się z Rockefellerem i Rotschildami. Zaplanowane bylo ze wspolnikami z bezpieki, ustalone co i jak i kiedy...
Ot co
4 dni temu
Materiał sponsorowany
efrf
4 dni temu
i tak rząd pis ukradnie
...
Następna strona