Trwa ładowanie...
bFfeIqWJ
Notowania
Przejdź na

Reparacje od Niemiec. Mularczyk: raport wymaga korekt, ale to wiekopomne dzieło

Reparacje od Niemiec za zniszczenia z II Wojny Światowej. We wrześniu była zapowiedź raportu, który miał określić wysokość odszkodowań. Co dalej? - Rozumiem dociekliwość, raport jest uzupełniany. Proszę uszanować to, że raport wymaga pewnych korekt. Zakładam, że jak go opublikujemy to będzie zarzut, że nie ma tam wszystkich rzeczy. Polska czekała niemal 80 lat na to, aż ktoś się tym zajmie. Ja się tym zająłem, została wykonana gigantyczna praca, raport jest finalizowany i będzie publikowany. Proszę mnie nie dociskać do muru - powiedział w programie "Newsroom" Arkadiusz Mularczyk z PiS, odpowiedzialny za stworzenie raportu ws. reparacji. - To nie jest raport polityczny. To raport, który zawiera szereg różnego rodzaju elementów. Chcę podkreślić, że środowisko polityczne, z którego się wywodzę, ma świadomość, że ten raport jest, ma świadomość co się w nim znajduje. Trwają jeszcze prace. Raport był przedmiotem szerszej analizy, to dzieło wiekopomne, wymaga...

rozwiń
0
0
87
Podziel się
Komentarze (87)
zobacz więcej komentarzy (87)
bFfeIqWV
KOMENTARZE
(87)
Dyplomatołek
rok temu
Wczoraj minister Ławrow przyjął delegację największej niemieckiej partii opozycyjnej AfD bardzo ciepłymi słowami. NSDAP też była kiedyś w opozycji. A potem... pakt Ribbentrop-Mołotow.
PIO
rok temu
A kiedy Rosja zapłaci za wojnę 1920 30 mln w złocie. O tym nikt nie mówi. 100 lat już czekamy. wszyscy zapomnieli.
jak to ??
rok temu
...Polska czekała 80 !!! lat na to aż się tym ktoś zajmie ??!! ...pistacjowe thebile !! na przełomie lat 50/60ych w PRLu powstał raport który określał wszelkie straty w tej materii...cóż z tego, gdy wysokość "reparacji" uzgadniał z niemcami w swoim i naszym imieniu związek sowiecki !!! i uzgodnił tak, że niemcy wypłaciły ruskim owe reparacje a nam wg ustaleń należało się kilkanaście ( nie pamiętam dokładnie ile ?? ale ktoś dociekliwy mógłby, myślę, wyszukać ten szczegół w necie ) procent z owych ustalonych kwot !!! ... nie wiem, czy nie pozostanie nowosądeckiemu palestrantowi szukanie odszkodowań gdzieś w rosji ?? no ale co oni tam bidoki pisowe znajdą ?? ..chyba guza na spoconym licu ??
bFfeIqXn
marek
rok temu
Czy wy nie widzicie, że te wypociny niejakiego Mularczyka, tak samo jak drugie niejakiego Macierewicza to jedynie nieudolne uzasadnienie wypłacanych im kwot pieniężnych!!! One nie mają się ukazać. Ma się nad nimi pracować!!! Te "dokumenty " są warte tyle, co papier na którym zostały wydrukowane!!! Nawet do WC się nie nadają, bo za twarde!!! To podobnie, jak z dachem kościoła!!! Nie ma zostać naprawiony!!! Ma się cały czas naprawiać!!! Wtedy jest pretekst!!!
Polak
rok temu
Polacy nie decydowali o swoim losie to Niemcy decydowali o wszystkim. Kobiety gwałcili aby mieć ludzi z nasienia niemieckiego którzy teraz stanowią wtyczkę dla german ów
...
Następna strona