Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.02.2019 21:13

Tesco zamyka kolejne sklepy. Dwa do likwidacji z końcem lutego

Sieć Tesco w Polsce się kurczy i likwiduje nierentowne placówki. - Podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy - tłumaczą przedstawiciele firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Brytyjska sieć kurczy się w Polsce już od blisko 4 lat

Wśród przeznaczonych do likwidacji są dwa sklepy w Skarżysku. Zostaną na stałe zamknięte 28 lutego o godz. 22. Jak pisze portal echadnia.eu, pracę straci ok. 30 osób.

Tesco systematycznie zamyka nierentowne placówki w Polsce. Na początku zeszłego roku zamknięto 18 sklepów. W maju kolejne trzy. Teraz sieć planuje likwidację następnych 32 obiektów.

Zamknięcie sklepów Tesco tłumaczy chęcią "zmniejszenia kosztów operacyjnych" prowadzenia biznesu w Polsce. - Podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów - wyjaśnia Martin Behan, dyrektor zarządzający spółki.

Brytyjska sieć kurczy się w Polsce już od blisko 4 lat, choć rynek detaliczny wciąż rozwija się w szybkim tempie. Jak wskazują Wiadomości Handlowe, jeszcze w 2015 roku Brytyjczycy mieli w Polsce około 450 sklepów, a w 2019 r. będą mieli aż setkę mniej.

Czytaj też: 70 proc. Polaków kupuje produkty marek sieci handlowych

Andrzej Faliński, ekspert rynku detalicznego, wskazuje na kilka możliwych przyczyn kłopotów Tesco w Polsce. Za jedną z najważniejszych uważa agresywną ekspansję dyskontów, które trafiły w gusta i oczekiwania konsumentów oraz zaostrzenie się warunków rynkowych i wzrost kosztów.

- Fatalna także okazała się podjęta kilka lat temu decyzja o obniżeniu profilu marki, skierowaniu oferty do mniej wymagającego odbiorcy - mówił w rozmowie z money.pl Faliński. Zwrócił uwagę, że w tym samym czasie nastąpiła tzw. delikatesyzacja dyskontów, czyli poszerzenie ich oferty o towary klasy premium, które przyciągnęły zamożniejszych odbiorców. - Tesco zadziałało wbrew trendowi rynkowemu, a rynek rzadko takie działania wybacza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, pieniądze, tesco, handel
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-02-2019

Blak FrajdejChca wyjsc z Europy , niech wyjda z Polski . Ja zawsze bede kupowal w naszym LIDLu !!!

11-02-2019

klient ...Mieszkam niedaleko Tesco znajdujące się na ul.Kcyńskiej. Trzy dni temu stoję przy ladzie z wędlinami, serami . Obok mnie stoi jeszcze jeden mężczyzna … Czytaj całość

11-02-2019

bolobo ty niemiec jesteś

Rozwiń komentarze (149)