Notowania

drogi frank
01.06.2011 14:55

Frank mocno zyskuje. Tym razem przez Szwajcarów

Do jego kupna zachęciły inwestorów bardzo dobre informacje o kondycji tamtejszej gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dirk.olbertz/CC/Flickr)

Jeszcze dziś rano za szwajcarską walutę płacono o pięć grosz mniej. Bardzo dobre informacje o kondycji tamtejszej gospodarki zachęciły jednak inwestorów do kupna tej waluty.

Wczorajszy wyraźny spadek kursu franka był spowodowany wolniejszym niż się spodziewano tempem wzrostu PKB w w pierwszym kwartale tym kraju. Analitycy spodziewali się 0,7 proc. a wyniósł on 0,3 procent. To spowodowało osłabienie tej kursu franka w stosunku do większości walut. Złoty jeszcze dziś rano kosztował 3,2 złotego.

Głównym czynnikiem powrotu popytu na tą walutę są bardzo dobre informacje o kondycji gospodarki Szwajcarii. Indeks PMI, który określa nastroje przedsiębiorców co do przyszłej jej kondycji, wyniósł 59,2 pkt. a nie 57,9 punktów, jak prognozowano. Ponadto sprzedaż detaliczna w kwietniu wzrosła o 7,5 proc., a analitycy zakładali wzrost o 1,9 procent.

Zdaniem Marcina R. Kiepasa z X-Trade Brokers w czerwcu należy oczekiwać, że frank szwajcarski nadal będzie co najmniej na obecnych poziomach, a nie jest wykluczone, że może się on jeszcze bardziej umocnić i pod koniec miesiąca za jednego franka będziemy płacić około 3,3 zł.

Tagi: drogi frank, frank, złoty, szwajcaria, kurs, waluta, dane makro, kraj, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz