Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Frank szwajcarski znów drożeje. Jest nowy rekord

0
Podziel się:

Wbrew rynkowym oczekiwaniom kurs szwajcarskiej waluty wcale nie chce spadać i od rana umocnił się wobec złotego o ponad 3 procent. Za franka trzeba było już zapłacić nawet 3,62 zł. Inwestorzy czekają na wynik ostatecznego głosowania w USA.

Frank szwajcarski znów drożeje. Jest nowy rekord
(philipp4225/iStockphoto)

aktualizacja 17:40

Porozumienie w sprawie amerykańskiego długu na razie wcale nie wpływa na osłabienie szwajcarskiej waluty. Za franka trzeba dziś zapłacić nawet 3,62 złotego.

Wbrew rynkowym oczekiwaniom kurs szwajcarskiej waluty wcale nie chce spadać i od rana umocnił się wobec złotego o ponad 3 procent. Po otwarciu giełdowego handlu na Wall Street szwajcarska waluta pobiła więc dziś historyczny rekord z 18 lipca i sięgnęła poziomu 3,62 złotego.

Porozumienie pomiędzy Demokratami a Republikanami w sprawie podniesienia limitu zadłużenia USA na razie nie zniechęciło więc inwestorów do kupowania franka.

Kurs franka szwajcarskiego 1 sierpnia 2011

Zdaniem Przemysława Kwietnia, analityka z DM XTB, są dwie przyczyny takiego zachowania szwajcarskiej waluty. - _ Po pierwsze, porozumienie w USA to dopiero pierwszy krok. Porozumienie musi zostać uszczegółowione i przegłosowane dziś w dwóch izbach Kongresu, a to wcale nie jest stuprocentowo pewne. Druga to fakt, iż para EUR/CHF musiała w ostatnim czasie przyciągnąć znacznie większą ilość kapitału spekulacyjnego, a ten testuje wytrzymałość szwajcarskiej gospodarki i cierpliwość Banku Szwajcarii _ - uważa Przemysław Kwiecień.

Dodatkowo wysokim notowaniom franka mogą sprzyjać nienajlepsze odczyty wskaźnika nastrojów w przemyśle dla krajów strefy euro. Szwajcarzy opublikują ten wskaźnik jutro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/obama;nie;uspokoil;inwestorow;na;wall;street,28,0,883484.html) Obama nie uspokoił inwestorów na Wall Street Tylko na chwilę poprawiły się wczoraj nastroje na nowojorskiej giełdzie, po tym jak prezydent Barack Obama stwierdził, że Demokraci i Republikanie są coraz bliżej porozumienia w sprawie limitu zadłużenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t125356.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/tydzien;pod;znakiem;amerykanskich;dlugow,79,0,883279.html) Tydzień pod znakiem amerykańskich długów WIG20 ledwie obronił poziom 2700 punktów, a frank szwajcarski podrożał do 3,53 złotego. W ten sposób polski rynek kończy bardzo nerwowy tydzień. Wszystko przez to, że Amerykanie nie mogą dojść do porozumienia w sprawie podniesienia limitu swoich długów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t152878.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nadchodzi;nowe;zagrozenie;dla;zadluzonych;we;frankach;kto;jeszcze;zaplaci,165,0,880293.html) Nowe zagrożenie dla zadłużonych we franku Ekonomiści mówią Money.pl, czym będzie skutkować załamanie finansów USA.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)