Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
obligacje
22.04.2005 15:39

Klimat inwestycyjny sprzyja emisji długu

Ministerstwo Finansów ocenia, że klimat inwestycyjny sprzyja obecnie emisji na rynek USA - podał resort finansów w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz

"(...) Spotkania pozwoliły przedstawicielom MF na wysondowanie stosunku inwestorów amerykańskich do ewentualnych emisji obligacji na rynku dolara amerykańskiego. W ocenie Ministerstwa Finansów klimat inwestycyjny na tym rynku jest obecnie dla Polski sprzyjający" - napisano.

Polska sprzedała w połowie kwietnia na rynkach zagranicznych obligacje 5-letnie o wartości 400 mln CHF i 10-letnie o wartości 600 mln CHF.

Od początku tego roku resort finansów sprzedał dwie transze 15-letnich euroobligacji o łącznej wartości 4,5 mld euro. Według wcześniejszych deklaracji przedstawicieli ministerstwa, Polska może w następnych miesiącach wyemitować obligacje nominowane w jenach i nie wyklucza emisji na rynku dolarowym.

Polska sprzedała w maju 2004 roku pięcioletnie obligacje o wartości 50 mld jenów (449 mln USD) i kuponie odsetkowym 1,02 proc. na rynku japońskim. Była to druga przeprowadzona przez Polskę emisja samurajów. Poprzednio emisja wyniosła 25 mld jenów.

Tagi: obligacje, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz