Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kurs dolara może rosnąć - mówi analityk

0
Podziel się:

Na przeciwnym biegunie jest euro, które może być pod presją.

Kurs dolara może rosnąć - mówi analityk
(sunshinecity/CC/Flickr)
bEKImyVx

Dynamicznie rosnąca gospodarka Stanów Zjednoczonych daje potencjał do dalszych wzrostów wartości dolara - uważa analityk i zarządzający doradca inwestycyjny z Biura Maklerskiego Deutsche Banku Piotr Tukendorf.

Kluczowym elementem dla inwestorów na rynku walutowym będzie zdaniem Tukendorfa dywergencja w zakresie polityki pieniężnej poszczególnych krajów. Zakończenie luzowania ilościowego w Stanach Zjednoczonych spowodowało wzrost wartości dolara.

Amerykańska waluta ma jeszcze potencjał do wzrostów, bowiem gospodarka za oceanem dynamicznie się rozwija i na razie nic nie wskazuje, że miałoby się to szybko zakończyć. Potencjał do umocnienia ma też turecka lira.

bEKImyVz

Na przeciwnym biegunie jest euro, które może być pod presją. Z podobną sytuacją mamy do czynienia w przypadku jena. Bank centralny Japonii zwiększył bowiem akcję luzowania ilościowego w ubiegłym roku, a proces ma być kontynuowany w tym roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjscy bogacze zyskują na kryzysie w kraju - _ Jeśli ten trend na rynkach walutowych utrzyma się, to bank nie będzie w stanie go powstrzymać _ - przyznaje szefowa Banku Rosji.
Mocna reakcja rynków na wybory w Grecji Zwycięstwo radykalnej lewicowej SYRIZY wywołało zaniepokojenie możliwością konfrontacji nowego rządu tego kraju z kredytodawcami.
ING zastosuje do kredytów średni kurs NBP Około 8 procent kredytów w banku jest denominowana w szwajcarskiej walucie.
bEKImyWa
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)