Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Słabość polskiej waluty. Frank znów powyżej 4 złotych

0
Podziel się

Polski złoty traci dzisiaj zarówno w stosunku do dolara, jak i euro.

Słabość polskiej waluty. Frank znów powyżej 4 złotych
(EastNews/Łukasz Szelemej)
bDKnVMrV

We wtorek do najbardziej zmiennych walut z pewnością należały euro i jen. Wahania nastrojów wśród inwestorów spowodowane niepewnością co do rozmów z Grecją przełożyły się także na wahania indeksów giełdowych. Kurs franka szwajcarskiego ponownie wybił się powyżej poziomu 4 złotych.

Polski złoty traci we wtorek zarówno w stosunku do dolara, jak i euro. Waluty te w stosunku do polskiego złotego poruszały się bardzo symetrycznie. Wraz z pozostałymi walutami regionu złoty słabnie średnio o 0,32 procent. O godzinie 16:00 za euro płaciliśmy 4,197 zł, za dolara 3,71 zł a za franka nieco ponad 4 zł.

Zobacz, ile dziś kosztuje frank szwajcarski

bDKnVMrX

Najsłabszą walutą był dzisiaj japoński jen, który tracił w stosunku do wszystkich walut G10. Nie lepiej radziły sobie waluty surowcowe, które ze względu na spadek cen ropy naftowej. Za baryłkę ropy WTI płaciliśmy dzisiaj już 51,8 $.

Z kolei do najmocniejszych walut dzisiejszego dnia należą korona norweska i po części amerykański dolar. Wyższe od konsensusu rynkowego odczyty inflacji w Norwegii nastawiły inwestorów na nieco bardziej restrykcyjną politykę pieniężną Norges Banku na najbliższym posiedzeniu przez co korona umacnia się średnio o 0,7 procent. Wzrost rentowności amerykańskich papierów skarbowych przyczynił się do lekkiego umocnienia dolara, ale obecnie euro odrabia straty i pod koniec sesji europejskiej główna para walutowa znajduje się powyżej 1,13.

bDKnVMsy
wiadomości
waluty
KOMENTARZE
(0)