Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Stopy procentowe wzrosną o 50 punktów"

0
Podziel się:

Bank of America Merrill Lynch podtrzymał prognozę dla Polski zakładającą, iż zacieśnienie polityki pieniężnej w Polsce wyniesie 50 punktów bazowych w najbliższych 5-6 miesiącach.

"Stopy procentowe wzrosną o 50 punktów"
(kprm.gov.pl)

*Bank of America Merrill Lynch podtrzymał prognozę dla Polski zakładającą, iż zacieśnienie polityki pieniężnej w Polsce wyniesie 50 punktów bazowych w najbliższych 5-6 miesiącach. *Główna stopa procentowa po kwietniowej podwyżce wynosi 4,0 proc.

Analitycy BofA ML uznali, że ogłoszone w poniedziałek dane o płacach i o zatrudnieniu wzmacniają przeciwników podwyżek. Za _ bardzo mało prawdopodobne _ uznają podwyżkę o 50 pb na najbliższym posiedzeniu RPP w maju, choć sądzą, że może być dyskutowana.

Płace w przedsiębiorstwach wzrosły w marcu o 4 proc. rok do roku, czyli nieco mniej niż wynosił konsensus (4,2 proc.) wobec wzrostu o 4,1 proc. w lutym. Natomiast zatrudnienie wzrosło w ciągu roku o 4,1 proc., ale nieznacznie obniżyło się w porównaniu z lutym.

- _ Dane te wzmacniają argumenty bardziej umiarkowanego skrzydła RPP wskazującego, iż przyspieszenie inflacji jest zjawiskiem przejściowym i na obecnym etapie nie wymaga pilnych działań _ - napisano w komentarzu.

- _ Jeszcze przed ogłoszeniem danych GUS-u z rynku pracy dwoje członków Rady - Adam Glapiński i Elżbieta Chojna Duch - zasygnalizowało, że na najbliższym posiedzeniu RPP w maju będą głosowali za utrzymaniem oprocentowania stóp _ - wskazali analitycy BofA ML.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t38641.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/stopy;procentowe;w;gore;zloty;sie;wzmocni,219,0,805595.html) Stopy procentowe w górę? Złoty się wzmocni Dziś posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Ekonomiści uważają, że w najbliższym czasie powinniśmy się spodziewać częstych podwyżek stóp.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/pawlak;krytykuje;rpp;za;podwyzke;stop,119,0,761207.html) Pawlak krytykuje RPP, za podwyżkę stóp Minister gospodarki: jest szkodliwa dla polskiej gospodarki, może zaszkodzić ożywieniu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t37480.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/inflacja;zaskoczyla;wszystkich;ceny;galopuja;w;gore,22,0,811798.html) Inflacja zaskoczyła wszystkich. Ceny galopują w górę Ekonomista Ryszard Petru uważa, że najbardziej niepokoją ceny ubrań i obuwia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)