Notowania

kredyty hipoteczne
21.06.2011 09:26

Zamrożony frank? "Abstrakcyjny pomysł"

- Wydaje się, że najbardziej istotne i najważniejsze są te pomysły, które mówią przede wszystkim o tym, żeby ludzi biorących kredyty informować - mówi Paweł Graś, rzecznik rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PeJo29/iStockphoto)

Który z pomysłów na wspomożenie osób mających kredyty we frankach szwajcarskich ma wsparcie rządu? - _ Wydaje się, że najbardziej istotne i najważniejsze są te pomysły, które mówią przede wszystkim o tym, żeby ludzi biorących kredyty informować _- mówi Paweł Graś, rzecznik rządu.

Pomysłem zupełnie abstrakcyjnym Graś nazwał propozycję PJN, by zamrozić kurs franka szwajcarskiego. Jak mówił, nie wiadomo, czemu ten pomysł miałby służyć. Jego zdaniem, jest to ewidentnie gruszka na wierzbie.

Klub PJN zaproponował, aby do 2015 r. Polacy mogli spłacać raty kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich po stałym kursie 2,75 zł za franka. Różnicę w kursie pokrywałby skarb państwa, a po 2015 r. zwracałby ją kredytobiorca.

_ - Ciekawym pomysłem do rozważenia wydaje się pomysł PO, o tym, żeby można było kredyty we frankach spłacać w tej walucie, bez dodatkowych prowizji _- uważa Graś.

W ubiegłym tygodniu Platforma złożyła w Sejmie projekt zmian w przepisach, który zakłada, że spłata raty kredytu w walucie obcej będzie możliwa bez konieczności podpisywania aneksu, za co teraz banki pobierają opłatę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t96200.jpg ) ] (http://dom.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/jak;wybrac;kredyt;hipoteczny;piec;porad,29,0,695325.html) Jak wybrać kredyt hipoteczny? Pięć porad Nie ma jednej, prostej recepty dla każdego. Uzyskanie kredytu hipotecznego to skomplikowany proces i o tym, którego banku oferta będzie dla nas najkorzystniejsza decyduje wiele czynników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t131984.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/pjn;chce;doplacac;do;kredytow;we;franku,198,0,852934.html) PJN chce dopłacać do kredytów we franku Posłowie postulują, by państwo wspierało kredytobiorców do 2015 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t142896.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/drogi;frank;nbp;nie;zamierza;interweniowac,84,0,852820.html) Drogi frank? NBP nie zamierza interweniować Belka: _ Nie grozi nam to co dzieje się na Węgrzech, Polacy sumiennie spłacają kredyty. _
Tagi: kredyty hipoteczne, frank, wiadomości, waluty, kraj, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz