Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoty osłabił się. Po słabych danych o wzroście PKB

0
Podziel się:

Kurs złotego osłabił się w czwartek, ok. godz. 14 za euro płacono ponad 4,19 zł, za dolara - 3,34 zł, a za franka - 3,49 zł.

Złoty osłabił się. Po słabych danych o wzroście PKB
(Wawok/REPORTER)
bFeUNCER

Kurs złotego osłabił się w czwartek, ok. godz. 14 za euro płacono ponad 4,19 zł, za dolara - 3,34 zł, a za franka - 3,49 zł. To efekt m.in. ogłoszonych w czwartek przez Główny Urząd Statystyczny danych o wzroście PKB w drugim kwartale tego roku.

Wczoraj wieczorem euro kosztowało 4,17 zł, dolar - 3,33 zł, a szwajcarski frank - 3,47 zł.

Główny analityk walutowy Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska Marek Rogalski uważa, że reakcja złotego na dane GUS była ograniczona - osłabił się o 1-1,5 gr w stosunku do głównych walut. _ - Mam wrażenie, że ruch, który był wczoraj to już dyskontował _ - powiedział. Jego zdaniem w najbliższych dniach zobaczymy, na ile perspektywa przyspieszenia obniżki stóp procentowych przełoży się na naszą walutę.

bFeUNCET

_ - W krótkim okresie nie ma ryzyka przekroczenia poziomu 4,2 za euro, chyba że w przyszłym tygodniu nastąpi jakieś rozczarowanie Europejskim Bankiem Centralnym _ - powiedział Rogalski. Nie wykluczył, że w czwartek po południu złoty może nawet się umocnić.

Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w drugim kw. br. o 2,4 proc. w ujęciu rocznym po wzroście w pierwszym kw. o 3,5 proc. - podał w czwartek GUS.

bFeUNCFu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)