Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty pozostanie stabilny

0
Podziel się:

Złoty powinien umiarkowanie reagować na dane makro i wydarzenia związane z roboczym posiedzeniem RPP.

Złoty pozostanie stabilny

_ Podobnie jak wczoraj notowania złotego uzależnione dziś będą w głównej mierze od nastrojów globalnych _ - uważają analitycy Banku BPH.

We wtorek ważnymi wydarzeniami na rynku będą: wystąpienie szefa amerykańskiego banku centralnego, upublicznienie wyników kolejnych spółek oraz wyniki makro w strefie euro i Niemczech.

_ Wydaje się jednak, że wymienione wyżej wydarzenia, przy wciąż niepewnej sytuacji Grecji, nie spowodują znaczącego spadku awersji do ryzyka na świecie, stąd kurs EUR-PLN utrzyma się dziś prawdopodobnie w okolicach 3,88-3,90 _ - podają analitycy banku.

Ponadto, w ich opinii, publikacja krajowych danych dotyczących produkcji przemysłowej i wskaźnika PPI, jak również komunikat po zwołanym we wtorek nadzwyczajnym posiedzeniu RPP, nie będą miały wpływu na notowania złotego.

CENY OBLIGACJI W ŚLAD ZA ZŁOTYM

Zdaniem analityków Banku BPH dla rynku długu ważne będą we wtorek przede wszystkim notowania złotego.

_ Nie można także wykluczyć wpływu komunikatu po nadzwyczajnym posiedzeniu RPP na rentowności obligacji. Słabszy złoty może w dalszym ciągu negatywnie wpływać na ceny polskich papierów dłużnych. W przeciwnym kierunku natomiast może zadziałać komunikat po posiedzeniu Rady, jeśli okaże się, że zawarto kompromis w sprawie zysku NBP. Przy znoszących się dwóch wymienionych wyżej efektach istnieją szanse na utrzymanie się rentowności polskich obligacji na poziomach zbliżonych do wczorajszego zamknięcia _ - oceniają w komentarzu.

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)