Notowania

Cios w mafię paliwową. Za "zbrodnię fakturową" grozi im 25-lat więzienia

Skonfiskowana spółka i nawet 25 lat więzienia grozi niektórym członkom liczącej nawet 500 osób grupy przestępczej handlującej olejem smarowym jako napędowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CBŚP)
W piątek CBŚP wspólnie z KAS zatrzymało kolejnych 9 osób. (Fot: CBŚP)

3 osoby są podejrzane o "zbrodnię fakturową", za którą grozi 25 lat więzienia zostali zatrzymani w pod koniec ubiegłego tygodnia. Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", wobec nich zastosowano względnie nowe przepisy.

Wystawiali oni lewe dokumenty na kwotę 138 mln zł. Według śledczych możliwe straty Skarbu Państwa szacowane są na kwotę co najmniej 60 mln zł.

Według CBŚP licząca nawet 500 osób grupa mogła wprowadzić do obrotu nawet 1200 cystern z olejem, co stanowi objętość 36 milionów litrów.

Zobacz także: Nowe stawki VAT. Banany niżej opodatkowane. Ośmiorniczki przeciwnie

Ustaleń śledczych wynika, że wywozili wyprodukowany w Polsce olej smarowy do Niemiec, a następnie za zachodnią granicą dokonywano przeładunku i przywożono go z powrotem do Polski i tu sprzedawano jako olej napędowy, za który nie opłacano wymaganych stawek podatku akcyzowego i VAT.

Przestępcy usłyszeli zarzuty między innymi dotyczące oszustwa, prania pieniędzy oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Jak przypomina DGP, w ramach przepisów o konfiskacie rozszerzonej zajęte zostały również udziały w firmie Indyk Mazowsze, warte 2 mln zł. Do sprawy zabezpieczono też mienie na kwotę blisko 70 mln z , w tym milion zł w gotówce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez [dziejesie.wp.pl(http://www.dziejesie.wp.pl/)

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-07-2019

panie Szatynaczy donosy do Brukseli już się piszą, że rząd PiS złodziei ściga?

01-07-2019

pytamCzy ci oszusci z poko nigdy nie będą uczciwi?

01-07-2019

lipa koniu z Bimberbaumemojej, to ruski gierciuch znowu kasy natrzepie

Rozwiń komentarze (60)