Trwa ładowanie...
bErSTakB

Notowania

Przejdź na

Dwa źródła dodatkowych wpływów do budżetu: podatek cyfrowy i ograniczenie rajów podatkowych

- Według mojej wiedzy ministerstwo nie planuje podwyżek podatków - powiedział Łukasz Czernicki, główny ekonomista Ministerstwa Finansów. - Wskazałbym na dwa inne źródła ewentualnych podatkowych dochodów. Jedna kwestia to podatek cyfrowy, a druga to ograniczenie wpływu rajów podatkowych na wysokość wpływów podatkowych w Polsce - powiedział w programie "Money. To się liczy". - To jest dobra droga. Jeśli chcemy dobrze wychodzić z lockdownu, powinniśmy szukać dodatkowych wpływów tam, gdzie nie zaglądaliśmy - uważa. Zapytany o to, czy obecna sytuacja budżetowa nie pogrzebie zapowiadanej na 2022 r. obniżki stawki VAT, odpowiedział: - Wszelkie decyzje podatkowe powinniśmy podejmować dopiero, gdy będziemy znali skalę ubytków wpływów podatkowych, a to będzie najprędzej pod koniec czerwca - powiedział Łukasz Czernicki.

0
0
145
Podziel się
Komentarze (145)
zobacz więcej komentarzy (145)
bErSTakN
KOMENTARZE
(145)
Bond 007
rok temu
Po co opodatkowywać kościół ksiądz rano wstaje msza o 6rano a później do roboty na 8godzin i sam zarabia na siebie i swój dom którym jest parafia im mniejsza tym łatwiej ją utrzymać itd itd
El Profesor
rok temu
PiS wprowadza POdatki, chcieliście POPiSu jak Jarosław Kaczyński to macie.
Wlodymir Leni...
rok temu
Jaka to prawica, która podwyższa podatki "swoim" obywatelom? Nawet ja w czasie NEPu obniżałem podatki, precz z komunistami udajacymi prawicę, czas nazwać ich po imieniu!!!
bErSTalf
Szerszeń
rok temu
Ktoś za bony i 1500+ zapłaci.Po-dat-ni-cy!Proste.Chcą wykończyć prywatny sektor. "Bo to Polska właśnie, nie elegancja Francja"
Jamicz
rok temu
Cieszę się, że wyborcy PiS-u zapłacą nowe podatki. Mam nadzieję, że po wyborach prezydenckich również nie zapomną o podatku katastralnym...
...
Następna strona