Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

"E-PIT 2019". Dla kogo usługa jest dostępna, gdzie znajdziemy nasze rozliczenie i do kiedy rozliczyć PIT za 2018 r.?

0
Podziel się:

Usługa "Twój e-PIT 2019" dostępna jest od 15 lutego. Za większość podatników rozliczenie z 2018 r. przygotowało ministerstwo finansów. Sprawdź, kto może skorzystać z usługi "e-PIT", gdzie jest ona dostępna i do kiedy należy się rozliczyć.

"E-PIT 2019"
"E-PIT 2019" (East News)
bFepWCet

"E-PIT 2019" – dla kogo usługa jest dostępna i gdzie?

Platforma "Twój e-PIT 2019" wystartowała 15 lutego. Jest ona dostępna dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Od przyszłego roku usługa obejmie także PIT-36, PIT-36L i PIT-28.

Zeznanie podatkowe za 2018 rok przygotowane zostało bezpłatnie i automatycznie na podstawie danych zgromadzonych przez administrację skarbową. Z usługi "e-PIT 2019" można skorzystać wyłącznie elektronicznie na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów — podatki.gov.pl.

bFepWCev

- Nasze systemy informatyczne są już na tyle zaawansowane i wyposażone w odpowiednie dane, że możemy zaproponować zupełnie nowe podejście do rozliczeń podatkowych. Na bazie informacji przesyłanych od płatników udostępnimy propozycję rocznego zeznania. To istotna zmiana w duchu filozofii 3xP, czyli prostych, przejrzystych i przyjaznych podatków – powiedziała minister finansów prof. Teresa Czerwińska.

"E-PIT 2019" – co będzie zawierać i do kiedy rozliczyć PIT za 2018 r.?

Ministerstwo finansów, poprzez platformę "Twój e-PIT 2019", automatycznie przygotuje nasze rozliczenia roczne na podstawie danych, które otrzymało od pracodawców. System przygotuje dane z ubiegłorocznych zeznań dotyczących ulg na dzieci czy informacji o organizacji pożytku publicznego, którą podatnik wskazał rok wcześniej.

- Jeżeli podatnik chce skorzystać np. z odliczenia darowizny na cele krwiodawstwa czy kultu religijnego, wydatków na cele rehabilitacyjne lub użytkowania internetu czy wpłat na IKZE – uzupełnia swoje zeznanie samodzielnie, po zalogowaniu do usługi (pis. oryg.) – czytamy na oficjalnym portalu ministerstwa finansów. Pytania dotyczące szczegółów rozliczeń można kierować do resortu finansów telefonicznie, mailowo lub podczas czatu z konsultantem.

bFepWCeB

Zeznania w usłudze "E-PIT 2019" wypełniane są indywidualnie. Każdy podatnik może zmienić sposób swojego rozliczenia na wspólny z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Rozliczenia PIT-37 i PIT-38 na platformie "Twój e-PIT 2019" dostępne są od 15 lutego do 30 kwietnia (ostatni dzień składania deklaracji podatkowych)
.

Każdy podatnik może rozliczyć swoje zeznanie podatkowe za ubiegły rok samodzielnie przez Internet, poprzez program "Twój e-PIT" lub składając formularz w wersji papierowej w urzędzie skarbowym.

Źródło: www.mf.gov.pl, money.pl

bFepWCeW
KOMENTARZE
(0)