Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

E-pit. Ponad 500 logowań na sekundę. "Duże zainteresowanie"

9
Podziel się

W piątek o północy wystartował system e-pit. Nie obyło się bez problemów, bo zainteresowanie elektronicznym rozliczeniem przerosło oczekiwania. - Aktualnie 500 udanych logowań na sekundę - informuje Ministerstwo Finansów.

Usługa 'Twój e-PIT'
Usługa 'Twój e-PIT' (Ministerstwo Finansów/materiały prasowe)
bDJdeUaJ

Rządowe serwery wysiadły z samego rana. Przez kilka godzin nie można było się połączyć ze stroną.

- Prosimy o wyrozumiałość. Weryfikujemy, co się dzieje. Zainteresowanie usługą "Twój e-PIT" jest duże - mówił w programie "Money. To się liczy" Przemysław Koch, pełnomocnik ds. informatyzacji Ministerstwa Finansów.

Po południu, kiedy uruchomiono dodatkowe serwery, problem częściowo udało się rozwiązać. O godz. 18 rzecznik Ministerstwa Finansów poinformował, że skutecznie do systemu udaje się zalogować 500 osobom na sekundę.

bDJdeUaL

Jak informuje Ministerstwo Finansów, do godz. 19.30 wypełniono elektronicznie 45 tys. deklaracji.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Finansów udostępniło w piątek Polakom około 20 mln wstępnie wypełnionych deklaracji podatkowych. Wystarczy kilka kliknięć, aby złożyć zeznanie, nie wychodząc z domu.

Na razie e-pit przeznaczony jest dla osób, które pracują na etacie, umowie o dzieło lub zlecenie. Dodatkowo z usługi skorzystają też osoby, które grają na giełdzie. Firmy w tym roku wcześniej i w formie elektronicznej przekazały do urzędów skarbowych nasze PIT-y - miały na to czas do końca stycznia. W formie papierowej na wszelki wypadek muszą wysłać je do nas do końca lutego.

bDJdeUaR
Zobacz także: Zobacz też: Twój e-PIT - poradnik money.pl

Masz newsa? A może problemy z rozliczeniem PIT? Napisz do nas przez dziejesie.wp.pl.

bDJdeUbm
KOMENTARZE
(9)
Seas
2 lata temu
Nie mogłem rozliczyć podatku. Po pierwsze dane w pit na portalu nie zgadzają się z danymi pit 40A, który dostałem od pracodawcy (90 zł w plecy). Nie mogłem rozliczyć się z małżonką, która nie miała przychodów w 2017 i 2018 r. - błąd uwierzytelnienia. Logowałem się używając profilu zaufanego.
robson
2 lata temu
nie zapisuje zmian nie wysyła zatwierdzonego pita, żenada.
qwertowski
2 lata temu
Loguje się za pomocą PZ, ale niestety po uwierzytelnieniu, kiedy kieruje mnie na docelową stronę mf strona się nie wczytuje, "przekroczono limit czasu połączenia" . Na razie jedno wielkie "goowno" z tego
bDJdeUbn
Agnes
2 lata temu
Wszystko szybko i bez problemów. PIT złożony po 2 kliknięcia.
bb
2 lata temu
to ja mialam szczeście 5min i się rozliczyłam dla mnie super