Notowania

Estoński CIT w Polsce. Rząd planuje jego wprowadzenie w 2021 r.

Pierwszy projekt estońskiego CIT-u ma być gotowy w II kwartale 2020 r, a jego wprowadzenie w Polsce ma mieć miejsce w 2021 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wprowadzenie estońskiego systemu zapowiedział podczas expose premier Mateusz Morawiecki. (Fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER/EAST NEWS)

Wprowadzenie estońskiego systemu zapowiedział podczas expose premier Mateusz Morawiecki choć wcześniej proponowała go Platforma Obywatelska. Prace nad nim trwają.

Jak powiedział na łamach Polskiej Agencji Prasowej wiceminister finansów Jan Sarnowski, jego wprowadzenie planowane jest na 2021 r., a pierwszy projekt powinien się pojawić w II kwartale 2020 r.

Estoński CIT to jedna z zapowiedzi premiera Morawieckiego. Wyjaśniamy, na czym on polega
Estoński CIT w Polsce. Premier obiecał jego wprowadzenie. Na czym to polega?

Na czym polega CIT estoński? - Przesuniemy moment zapłaty podatku na moment wypłaty zysku przez firmy - wyjaśniał lakonicznie premier podczas expose.

Sarnowski podkreślił w rozmowie z PAP, że pozostawienie pieniędzy w spółce oznacza poszerzenie możliwości finansowania własnego inwestycji firm.

Estoński CIT w Polsce. Rzecznik rządu podał datę

"Od 2000 r. estońscy przedsiębiorcy nie płacą podatku od zysków dopóty, dopóki nie dokonają ich wypłaty. W założeniu podejście to powinno ułatwić dostęp do kapitału, nakręcić inwestycje przedsiębiorstw i przyczynić się do wyższego wzrostu gospodarczego, choć oczywiście wiąże się to z przejściowym (?) spadkiem dochodów budżetowych z tego podatku" - można przeczytać w relacji z seminarium mBank-CASE z ekspertami.

Estoński CIT to jedna z zapowiedzi premiera Morawieckiego. Wyjaśniamy, na czym polega
Estoński CIT lekiem na spadek inwestycji. Ekspert tłumaczy, jak to działa

Regulacja może kosztować finanse publiczne w pierwszym roku jej obowiązywania do 3,5 mld zł - poinformował PAP wiceminister finansów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: cit, podatki, estoński cit
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-12-2019

podatnikkłamca Morawiecki coś obiecał? i co z tego?

30-12-2019

maria100złodziej Morawiecki okrada Polaków z OFE, a tu obiecanki, cacanki dla ciemnego ludu ...

30-12-2019

KRZYWDZONY DŁUGAMI NARÓDOPODATKOWAĆ KOŚCIÓŁ!!

Rozwiń komentarze (18)