Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Fiskus ściga za podatek od darowizn. Mamy komentarz ministerstwa

- Warunki, które należy spełnić przy dokonywaniu darowizny nie są jakieś skomplikowane - mówi w programie "Money. To się liczy" wiceminister finansów Piotr Patkowski. Media alarmują, że skarbówka w ostatnich tygodniach bardzo skrupulatnie kontroluje wszelkie darowizny przekazywane w ramach najbliższej rodziny. W efekcie czasami kończy się tak, że podatek jednak trzeba zapłacić. - Każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie - mówi Patkowski. Jak dodaje, resort finansów nie zamierza luzować przepisów. - Zdecydowana większość Polaków przestrzega tych wymogów i nie narzeka, że są bardzo restrykcyjne - przyznaje wiceszef resortu finansów. Patkowski zobowiązał się jednak, by reagować w sprawach, gdy skarbówka ewidentnie "czepia się" podatnika po to, by nałożyć na niego podatek.

podatki
wideo
270
Podziel się:
KOMENTARZE
(270)
krokodyl
4 lata temu
Należy sporządzić umowę darowizny, pieniądze przekazać przelewem bankowym jako darowniznę, wypełnić druk SD-Z2 i zdać w urzędzie skarbowym łącznie z kopią przelewu. Jeśli jest to zrobione bezbłędnie - podatku nie będzie.
erheh
4 lata temu
przy tej ilości podatków co mamy, często absurdalnych i szkodliwych społecznie jak podatek Belki. prawo szariatu wydaje się rozwiązaniem idealnym z punktu widzenia pracownika/podatnika.
ttt
4 lata temu
czy dam na dzieci, żonę czy cudze baby to moja kasa od której już raz odprowadziłem podatek...przy tym trybie to zaraz będzie tak że podatki będą większe od zarobków i aby spłacić będzie pańszczyźniane trzeba odrobić na poletkach u misiewiczów..jak pokupowali tereny za pieniądze z odpraw w spółkach skarbu państwa to teraz ktoś to musi po obrabiać ...
kaczka
4 lata temu
może zajęliby się skorumpowanymi ministrami z własnego rządu.
Wiesław
4 lata temu
Zacznijcie od Premiera i pozostałych polityków. Pokażcie czy "prawo" funkcjonuje i jest skuteczne wobec wszystkich Polaków.
...
Następna strona