Kalendarz podatnika 2021. Do kiedy rozliczyć PIT 2020?

Kalendarz podatnika 2021. Do kiedy rozliczyć PIT 2020?

Do kiedy złożyć deklaracje PIT?

Chcesz wypełnić zeznanie roczne, ale nie wiesz, do kiedy złożyć deklarację i jaki druk wybrać? Zapoznaj się z datami składania najpopularniejszych formularzy PIT.

Formularze PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39 (również zapłata podatku z tytułu przychodów wykazanych w tych deklaracjach) możemy składać od 15 lutego.

Ostatni termin złożenia zeznań mija 30 kwietnia.

Jedynym formularzem PIT, jaki trzeba w tym roku złożyć wcześniej, jest PIT-28, czyli rozliczenie z wynajmu mieszkania opodatkowanego ryczałtem.

Zgodnie z przepisami termin upływa w ostatni dzień lutego. Ale ponieważ w tym roku przypada on w niedzielę, zeznanie należy złożyć do 1 marca.

Co ważne, składając PIT w maju będziemy mogli zdecydować, na co ma być przeznaczony nasz 1 proc. podatku. Obowiązujące przepisy stanowią, że z przywileju takiego może skorzystać tylko ten podatnik, który rozliczył się w ustawowym terminie, czyli do 30 kwietnia 2021 r.

Jeśli nie złożymy zeznań w terminie, wówczas fiskus sam rozliczy wszystkich podatników (ale tylko tych, którzy nie są przedsiębiorcami) do 30 kwietnia 2020 r., tyle że bez uwzględnienia należnych ulg czy odpisów.

Czytaj także
Polecane galerie