Notowania

Komisja Europejska wzywa Polskę do zmiany przepisów dot. VAT. I wysyła jeszcze 12 upomnień

Komisja Europejska wszczęła procedurę o naruszenie prawa UE w związku z podatkiem VAT. Wezwała Polskę do zmiany przepisów dotyczących podatku VAT od wyrobów akcyzowych podlegających odprawie celnej. Poza tym, Komisja upomniała Polskę jeszcze kilkanaście razy w innych sprawach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
KE upomina Polskę w kilkunastu sprawach

Polska nie jest jednak jedynym krajem, który został upomniany przez Komisję. Łącznie wydano dziś aż 400 decyzji takich decyzji wobec wszystkich krajów Unii. 12 z nich dotyczy właśnie Polski.

Najpoważniejsze jest postępowanie ws. podatku VAT. Ale Bruksela uważa też na przykład, że Polska zbyt wolno wprowadza dyrektywą chroniącą przed inwazyjnymi roślinami czy zwierzętami, które mogą być groźne na przykład dla rodzimych biedronek - podaje radio RMF.

Kolejne upomnienia dotyczą między innymi nieprzekazania informacji o przestępstwach drogowych oraz opóźnień we wdrożeniu przepisów ws. efektywniejszego korzystania z energii.

Dwa upomnienia od KE są na tyle poważne że mogą grozić postępowaniem przed Trybunałem Sprawiedliwości UE. Chodzi o plany ochrony obywateli przed hałasem oraz o walkę z praniem brudnych pieniędzy oraz finansowaniem terroryzmu.

Czerwińska: obniżamy VAT na produkty podstawowe. Zobacz wideo:

W tej pierwszej sprawie, Polska nadal musi przyjąć zmienione strategiczne mapy hałasu oraz plany działań dla kilku dużych miast. Niezbędne będą też zmienione plany działań wobec hałasu przy warszawskim lotnisku.

Komisja jednocześnie poinformowała, że zamknęła pięć postępowań przeciw Polsce, bo władze kraju dostosowały się do wszystkich unijnych zaleceń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-01-2019

krossIII Rzesza rozkazuje ??? Brawo Anglicy , zostawić to lewactwo ...

24-01-2019

XxKiedy dyrektywa , chroniąca rdzenną ludność Europy?

24-01-2019

czasa tam se wzywajcie do maja potem was wykosza lewakow i liberalow

Rozwiń komentarze (31)