Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Mateusz Morawiecki w CNN tłumaczy brak podatków dla najmłodszych Polaków. "Wielka inwestycja"

181
Podziel się:

Polacy w wieku do 26 lat od dziś nie muszą płacić podatku dochodowego. Premier Mateusz Morawiecki na antenie CNN tłumaczył tę decyzję, koniecznością zatrzymania ich w kraju. Stwierdził również, że bezpłatna edukacja przy emigracji, której doświadczyła Polska, była "marnotrawstwem”.

Mateusz Morawiecki na antenie CNN wyjaśniał powody zwolnienia najmłodszych Polaków z PIT
Mateusz Morawiecki na antenie CNN wyjaśniał powody zwolnienia najmłodszych Polaków z PIT (East News, VIPHOTO)
bEDJZydh

- Uważam, że jest to bardzo dobry ruch – pochwalił sam siebie w rozmowie z amerykańską stacją informacyjną Mateusz Morawiecki. Z kolei dziennikarz prowadzący rozmowę przyznał, że to innowacyjne podejście do systemu podatkowego.

Szef polskiego rządu tłumaczył, że zwolnienie najmłodszych pracujących Polaków z obowiązku dzielenia się pensją z państwem ma pozwolić im "szybko znaleźć pracę, zebrać doświadczenie", a w efekcie ma sprawić, aby nie emigrowali.

bEDJZydj

- To oczywiście stanowi koszt dla naszego budżetu. Jednakże nasz budżet jest bardzo bliski równowagi. Tak więc uda nam się sprostać tym kosztom, ale dla mnie jest to przede wszystkim wielka inwestycja w przyszłość naszego kraju - dodał Morawiecki i wyjaśnił, że sytuacja, w której edukacja uniwersytecka w Polsce jest darmowa, a jej absolwenci po studiach emigrują, jest "z punktu widzenia ekonomii marnotrawstwem".

- W ten sposób uboższa Polska traciła kosztem bogatszej Anglii, bogatszych Niemiec czy bogatszej Francji. Oczywiście nam się to nie podobało. Było to marnotrawstwo zasobów, a zasoby ludzkie są najcenniejszymi zasobami - przekonywał i przypominał, że bezrobocie wśród najmłodszych spadło do poziomu około 10 proc., a w całym kraju wynosi około 4 proc.

Zobacz także: Oglądaj też: Obniżka PIT. "To pomysł przedwyborczy, termin wprowadzenia nie jest przypadkowy"

Tym samym, zdaniem premiera, nie powinno dochodzić do sytuacji, w której zatrudniający osoby przed 26. rokiem życia będą oferować im odpowiednio obniżone pensje.

bEDJZydp

Premier wyjaśnił także, że pieniądze na sfinansowanie tak dużego projektu pochodzą z innych podatków.

- W czasach rządów naszych poprzedników mieliśmy do czynienia z ogromną luką podatkową, uchylaniem się oraz unikaniem płacenia podatków. W Europie mamy podatek VAT i można porównać go z podatkiem dochodowym w Stanach Zjednoczonych. 25 proc. luki w VAT zostało zlikwidowane i te środku inwestujemy w edukację młodego pokolenia i ulgi podatkowe, aby umożliwić młodym ludziom pozostanie w Polsce – przekonywał Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDJZydK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(181)
mala-97
2 lata temu
Należę do tych młodych którzy zostali zauważeni przez premiera. Kasa zawsze się przyda to chyba każdy wie od zawsze. Morawiecki po prostu wie co robić z decyzjami i jak rządzić państwem. Tyle.
aloizy00
2 lata temu
Co tu dużo mówić? Ktoś jest zdziwiony że rząd robi dobrą robotę ? Bo ja nie 👌
lumpek
2 lata temu
Morawiecki też był przecież młody i jakoś zaczynał. Wie że kasa jest potrzebna to chciał chociaż innym ułatwić ten start. Udało mu się bo młodzi docenia to
bEDJZydL
bednarkowa77a
2 lata temu
od jakiegoś czasu śledzę poczynania pana Mateusza. Jestem zadowolona bo widzę jak ten facet się stara i że Polacy są dla niego ważni. Nie da się tego zaprzeczyć bo wszystkie argumenty wskazują właśnie na dobro z jego strony
xpawel
2 lata temu
Za po nikt by nawet nie pomyślał że takiego typu pomysły można realizować. A jednak! PiS udowadnia na każdym kroku rzeczy nierealne na pierwszy rzut oka. Jestem pod wrażeniem
...
Następna strona