Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MWL
|

Minister finansów obiecuje: większość emerytów nie zapłaci podatku

148
Podziel się:

Prowadzimy politykę solidarności międzypokoleniowej. Więcej pieniędzy zostanie w kieszeniach ponad 90 proc. seniorów, z czego aż 2/3 nie zapłaci w ogóle PIT. Emeryci, którzy chcą dalej pracować, od nowego roku będą mogli skorzystać z ulgi dla seniorów - powiedział Tadeusz Kościński, minister finansów, w rozmowie z "Super Expressem".

Minister finansów obiecuje: większość emerytów nie zapłaci podatku
bazar zakupy emeryt koronawirus (money.pl, Rafał Parczewski)

Dziennik przypomina, że "od 1 stycznia dzięki emeryturze bez podatku osoba ze świadczeniem emerytalnym 2088 zł otrzyma o 187 zł więcej. To nie wszystko. Wśród zmian wprowadzanych przez Polski Ład są m.in. podwyżka kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz podniesienie progu podatkowego z 85 tys. zł do 120 tys. zł. Łącznie dzięki Polskiemu Ładowi w kieszeniach Polaków zostanie o 17 mld zł więcej".

Zyskać mają też ci emeryci, którzy chcą dalej pracować.

Ich zarobki nawet do ok. 115,5 tys. zł rocznie nie będą opodatkowane. Liczymy, że to sprawi, iż na rynku pracy zostanie więcej doświadczonych pracowników - mówi minister finansów.
Zobacz także: Zerowy PIT dla młodych narobił zamieszania. Problem dla dwóch milionów pracowników

Zerowy PIT dla seniorów. Ilu emerytów zostanie na rynku pracy?

Kościński pytany był o zmianę, która wejdzie od Nowego Roku - zerowy PIT dla pracujących seniorów. Jak duża liczba osób zdecyduje się dzięki temu pozostać dłużej na rynku pracy?

Już teraz jest takich osób 159 tys. W przyszłym roku zaoszczędzą one na podatku ok. 800 mln zł. W kolejnych latach może być ich więcej. Czy spowoduje to masowe pozostawanie na rynku pracy? Zobaczymy. To zależy od osobistych wyborów Polaków. Ulga na pewno będzie znaczącym bodźcem do nieprzechodzenia na emeryturę - dodał szef resortu finansów.
Tysiące ofert pracy. Sprawdź i znajdź wymarzoną dla siebie pracę już dziś!
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(148)
oko
2 lata temu
A kto PISowcom jeszcze wierzy ??
healer
2 lata temu
taaaak, bardzo to chwalebne tyle że wąskim gardłem są pracodawcy...dłużej pracować będą specjaliści z różnych wąskich dziedzin, szefowie firm, lekarze mecenasi...ale oni i tak zawsze pracowali dłużej. Normalny pracownik ma marne szanse bo preferowani są "młodzi, dynamiczni"...
wyborca
2 lata temu
chyba kolejne wybory się zbliżają
Asia
2 lata temu
To już ostatnia kadencja PiS
Janusz B....
2 lata temu
A który cwaniak zatrudni emeryta np przy taśmie produkcyjnej czy w budowlance. Oni chca młodych a starych maja w wielkim poważaniu. A młodzi nie są ju z tacy naiwni jak my starsi i za 5 zł za godzinę nawet palcem nie kiwnie. Trzeba teraz młodym przynajmniej 20 - 30 zł za godzine zapłacic i po 8 godzinach fajrant albo wypłacić nadgodziny.....
...
Następna strona