Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Polski Ład. Morawiecki będzie odpowiadał na pytania

56
Podziel się:

W poniedziałek wieczorem premier Mateusz Morawiecki będzie odpowiadał na pytania internautów o Polski Ład. Weźmie udział w sesji pytań i odpowiedzi w mediach społecznościowych.

Polski Ład. Morawiecki będzie odpowiadał na pytania
Mateusz Morawiecki będzie odpowiadał na pytania o Nowy Ład. (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

"Polski Ład to przełom i wielka szansa dla naszego kraju. Z pewnością macie w związku z tym wiele pytań. Dziś wieczorem postaram się odpowiedzieć na jak najwięcej z nich" - napisał w poniedziałek na Facebooku szef rządu. "Zachęcam do zadawania ich w komentarzach. Do zobaczenia o godz. 19.45".

W poniedziałek Morawiecki odwiedził woj. lubelskie i podkarpackie. Tym samym rozpoczął kampanię informacyjną, dotyczącą nowego, rządowego programu.

Tzw. Polski Ład to program społeczno-gospodarczy, który ma pomóc w odbudowaniu kraju po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa.

Zobacz także: Samorządy nie kryją obaw po Nowym Ładzie. Orłowski: To oznacza wepchnięcie ich w dług

Program zawiera szereg zmian w przepisach podatkowych, m.in. zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych, podniesienie progu podatkowego do 120 tys. zł. z 85,5 tys. zł, oraz likwidację możliwości odliczenia składki zdrowotnej od podatku.

Jak zapowiadają przedstawiciele rządu, pierwsze zmiany podatkowe mają wejść w życie na początku 2022 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(56)
Emerytka EWK
10 miesięcy temu
Panie Premierze, Dotyczy: Emerytur EWK Czy w Polskim Ładzie uwzględniono przyznanie osobom, które pobierają emeryturę z uwagi na sprawowanie opieki nad dzieckiem ze względu na jego stan zdrowia (tzw. emeryturę EWK) świadczenia pielęgnacyjnego w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy aktualną pełną wysokością świadczenia pielęgnacyjnego a pobieraną emeryturą EWK netto. Chodzi o opiekunów, którzy, żeby otrzymać kiedyś taką emeryturę, musieli mieć wypracowane co najmniej 20 latach pracy. Skończyłam 70 lat, mam dziecko 40 letnie ze Znaczną niepełnosprawnością bez możliwości egzystencji. Sama w chwili obecnej też posiadam taki sam stopień jak moja córka.
sondor
rok temu
Bardzo proste pytanie, a w zasadzie dwa: pierwsze - ile długu publicznego globalnie ma Polska i drugie częściowo powiązane z pierwszym - z kąd rząd weźmie pieniądze na nowy ład jak Unia wstrzyma fundusze w związku z praworządnością w Polsce?!!!
szatan
rok temu
oczywiście odpowiedzi będą tylko na pytania najłatwiejsze i niedrażliwe.
Marlon
rok temu
Takie sesje pytań i odpowiedzi są bardzo potrzebne, wraz z takimi zmianami zawsze pojawia się wiele niejasności i pytań ze strony społeczeństwa.
xyz
rok temu
Kto pyta nie błądzi, ja swoje pytanie zadałem, jak premier stwarza takie możliwości komunikacji to trzeba korzystać.
...
Następna strona