Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Rewolucja w podatkach. Rząd podał termin

72
Podziel się:

- Ministerstwo Finansów planuje, że zmiany podatkowe zawarte w programie Polskiego Ładu wejdą w życie od 2022 r. - powiedział wiceminister finansów Jan Sarnowski. Nową kwotą wolną od podatku mają zostać objęci wszyscy podatnicy.

Rewolucja w podatkach. Rząd podał termin
Wiceminister Jan Sarnowski mówi, kiedy zostanie wprowadzony "Nowy Ład". (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Jak mówi Sarnowski, obecnie rząd pracuje nad ogólnymi założeniami zmian podatkowych, jakie ma wprowadzić tzw. Polski Ład.

- Chcemy zakończyć tę pracę w perspektywie końca czerwca, by proces legislacyjny na poziomie rządowym rozpoczął się w lipcu, by wczesną jesienią projekty mogły trafić do parlamentu. Zależy nam na tym, by przepisy zostały przeprocedowane przez Sejm i podpisane przez prezydenta do końca listopada tego roku, by weszły w życie od pierwszego stycznia i by pierwszym rokiem rozliczeń na nowych zasadach był 2022 r. - powiedział.

"Polski Ład" to program społeczno-gospodarczy, który ma pomóc w odbudowaniu kraju po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa.

Zobacz także: PiS zmienia podatki. Orłowski: Nowy Ład to decyzja polityczna

Program zawiera szereg zmian w przepisach podatkowych, m.in. zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych, podniesienie progu podatkowego do 120 tys. zł. z 85,5 tys. zł, oraz likwidację możliwości odliczenia składki zdrowotnej od podatku.

- Wprowadzone zmiany będą kosztować budżet państwa 5-7 mld zł. Jest to wydatek, który nie będzie pokryty zmianą obciążenia osób najlepiej zarabiających. Celem Polskiego Ładu jest stworzenie w Polsce przyjaznych warunków do rozwoju biznesu, stąd kilkanaście ulg dla firm, które będą wprowadzone w jego efekcie. Skutkiem tych rozwiązań będzie poszerzenia bazy podatkowej, która w naturalny sposób zwiększy również zasobność polskiego budżetu. Dla nas jest to inwestycja w przyszłość Polski, która dość szybko się zwróci - powiedział Sarnowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(72)
Artek
2 lata temu
Nie mam nic przeciw reformie podatkowej. Podniesienie kwoty wolnej i progów podatkowych powinno być zrobione dawno temu, jednak nie można robić takich rzeczy kosztem pracujących uczciwie obywateli i finansowanie ich pieniędzmi ludzi, którzy całe życie żyją na koszt państwa, co jeszcze zostało pogłębione przez PIS, który wprowadził 500+ i spowodował masowe odejścia kobiet z pracy. Nagradzać finansowo należy pracujących, nie nierobów. Jak widać rządzący dbają o swój elektorat czyli emerytów, rencistów, rodziców rodzin wielodzietnych.
Kanis
2 lata temu
Jakby nie patrzeć i wybrzydzać, to jedyny od 30 lat rząd, który działa na rzecz polskiej biedoty wytworzonej po rozbiorze gospodarczym Polski dokonanym po 1990 r. zwanym "reformami". I chwała MU za to, że pochyla się nad polską biedą, którą widać na każdym kroku.
Antychryst
2 lata temu
"Polski Ład" jest odwzorowaniem ideałów Lenina i Stalina. Zabrać pieniądze ludziom zaradnym, pracowitym i uczciwym, a kasę przekazać nieudacznikom, nierobom i krętaczom. "Polski Ład" to program komunistycznego rządu władającego Polska od sześciu lat. Kaczyński realizuje program swoich przodków, czyli ruskich komunistów spod Odessy.
Rob
2 lata temu
Pamiętajcie ziomeczki, dziś PiS mowi srednia klasa to 6 tyś brutto do 10 tyś brutto miesiecznie, Jutro powie że klasa średnia to 2.5 tyś brutto do 5 tyś brutto. HA! HA! HA!
Bagno
2 lata temu
Jakiś morawiecki powiedział że dostanie na rękę. Ciekawe czy przepisze na żonę.
...
Następna strona