Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obowiązek instalacji kas online przesunięty. Pół roku więcej dla przedsiębiorców

Minister finansów skierował już do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych projekt rozporządzenia w sprawie przedłużenia terminów wprowadzenia kas on-line.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krajowa Administracja Skarbowa)
Minister Finansów Tadeusz Kościński.

Zapowiadane na ten rok wprowadzenie obowiązku instalacji kas on-line zostanie przesunięte. Pierwotnie ustawa zakładała, że przedsiębiorcy w zależności od grupy podatników będą mieli dwa terminy na jej wprowadzanie - 30 czerwca 2020 r. i 31 grudnia 2020 r. Na pierwszy ogień miały pójść branże: gastronomiczna, hotelarska i sprzedaży węgla.

Rząd jednak zdecydował o odroczeniu tego wymogu w związku z sytuacją epidemiologiczną, o czym informował na początku kwietnia wiceminister Sarnowski.

Teraz minister finansów skierował do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych projekt rozporządzenia w sprawie przedłużenia terminów wprowadzenia kas on-line - donosi Puls Biznesu. Terminy przesunięto mają zostać o pół roku - odpowiednio do 31 grudnia 2020 r. i do 30 czerwca 2021 r.

Obejrzyj: będą zmiany w małym ZUS. Abramowicz daje nadzieję taksówkarzom

- W tej chwili ważniejsze dla nas jest zapewnienie tym branżom płynności finansowej, ich utrzymanie się na rynku. Dlatego zdecydowaliśmy się przesunąć obowiązek instalacji kas online na 1 stycznia 2021 r. - tłumaczył wcześniej Sarnowski.

Obowiązek używania kas łączących się ze skarbówką w czasie rzeczywistym w założeniu ma pozwolić na ograniczenie szarej strefy. W ciągu dekady mają przynieść dodatkowe 10,5 mld zł wpływów do budżetu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: kasy fiskalne online, finanse, vat, podatki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-05-2020

DomZa pół roku to juz przedsiębiorców nie będzie w tym biednym kraju .precz z pis .Pozdrawiam

21-05-2020

ulepszenia na nobya co z gniotem jpkvat7m , kolejnym ulepszeniem pisowskim będącym kolejna kłodą pod nogi.Dlaczego wszystkie pisowski udogodnienia = kłopty dla firm , a … Czytaj całość

21-05-2020

GHJKasy godne komuny nowego wzoru. A min. Kościńskiego prosimy do dymisji!

Rozwiń komentarze (4)