Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MAB
|

Ostatni dzień na rozliczenie PIT

4
Podziel się:

Tylko do poniedziałku do północy podatnicy mają czas na rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) za 2021 rok. Można go rozliczyć m.in. w internecie - za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Do 2 maja trzeba rozliczyć: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39.

Ostatni dzień na rozliczenie PIT
Zeznanie można złożyć przez internet. Najszybszą metodą jest rozliczenie podatku z wykorzystaniem usługi Twój e-PIT (Adobe Stock)

Ustawowy termin rozliczenia się z urzędem skarbowym przypada na 30 kwietnia. Ale ponieważ ten dzień wypadł w sobotę, mamy czas na złożenie zeznań podatkowych do 2 maja.

PIT za 2021 r. Kto musi się rozliczyć? Jak wysłać PIT?

Do 2 maja trzeba rozliczyć: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39. Muszą to zrobić podatnicy, którzy rozliczają się z dochodów uzyskanych z pracy najemnej, z rent i emerytur, a także przedsiębiorcy, rozliczający się na zasadach ogólnych albo z użyciem liniowej stawki.

Zeznanie do 2 maja muszą złożyć także osoby, które uzyskały przychody ze sprzedaży papierów wartościowych, udziałów w spółkach lub udziałów w spółdzielni oraz innych pochodnych instrumentów finansowych. W tym terminie rozliczają się także podatnicy uzyskujący przychody z umów najmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, a także ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych.

Zeznanie można złożyć przez internet, korzystając z interaktywnego formularza, można też je wciąż złożyć tradycyjnie na papierze i wysyłając pocztą lub złożyć w urzędzie skarbowym.

Rozliczenie podatku za pomocą Twój e-PIT

Najszybszą metodą jest rozliczenie podatku z wykorzystaniem usługi Twój e-PIT, w ramach której podatnik może, po zalogowaniu, uzyskać dostęp do wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego. Można zeznanie poprawić, uzupełniając je np. o ulgi podatkowe, można wypełnić na nowo czy zaakceptować bez poprawek. Jeśli ktoś nie korzysta z żadnych ulg, choćby wynikających ze wspólnego rozliczenia się z małżonkiem, może nie wykonywać żadnych czynności, a wtedy system Ministerstwa Finansów automatycznie uzna zeznanie wypełnione w ramach Twojego e-PIT za ostateczne wraz z upływem ostatniego terminu składania rozliczeń podatkowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
pit
podatki
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
Ida
wczoraj
Ja już rozliczyłam i byłam bardzo zadowolona z moich zarobków, poszły bardzo w górę od kiedy ukończyłam ukończyłam Studium Pracowników Medycznych i Społecznych na kierunku protetyk słuchu i zdobyłam świetną pracę.
3 maj
3 tyg. temu
Już jest wtorek
Marlena
4 tyg. temu
Bardzo szybko i bez błędów można rozliczyć się z programem Pitax. Online, za darmo i z podpowiedziami, jakie odliczenia można uzyskać.
Youda
4 tyg. temu
Nie rozlicze się nie dam im ani jednego złamanego grosza!!!