Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
23.01.2019 16:21

PIT-11. Lawinowy wzrost składanych deklaracji, 1,5 mln plików w dobę

W ciągu jednej tylko doby fiskus otrzymał 1,5 mln deklaracji PIT-11 od pracodawców. Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, zostało niewiele czasu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Od tego roku PIT-11 tylko online

Umożliwienie wypełnienia deklaracji PIT-37 osób, które w oparciu o umowę o pracę zarabiają tylko w jednej firmie, przez służby skarbowe w imieniu podatników znacząco skróciło czas, który pracodawcy mają na złożenie formularzy PIT-11 w Urzędach Skarbowych. Dotychczas terminem był koniec lutego. W tym roku jest to 31 stycznia. W dodatku po raz pierwszy wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku formularze muszą składać elektronicznie. Nie zmienia się termin przekazania PIT-11 pracowników, którzy muszą otrzymać go do końca lutego.

Jak poinformowała nas Krajowa Administracja Skarbowa, około południa 23 stycznia w systemie odnotowano 8,8 mln złożonych przez pracodawców deklaracji. 24 godziny wcześniej było to "jedynie" 7,3 mln dokumentów. Dla porównania w 2018 r do 22 stycznia skarbówka odnotowała jedynie 2,2 mln złożonych deklaracji. Łącznie w 2018 r. pracodawcy złożyli okło 22 mln deklaracji z czego 250 tys. w formie papierowej.

- Dane dotyczą wpływu PIT-11 są bardzo dynamiczne i ta statystyka zmienia się z godziny na godzinę - mówi nam Ewa Szkodzińska, naczelnik Wydziału do Spraw Komunikacji KAS. Pierwszy skokowy wzrost liczby składanych PIT-11 odnotowano w piątek 18 stycznia.

Skarbówka wypełni za nas deklarację PIT:

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że część najmniejszych przedsiębiorców ostrzegała, iż nie jest gotowa na wysyłkę informacji o dochodach swoich pracowników do Urzędów Skarbowych online. Gdyby faktycznie zawiedli, czekałoby nas spore zamieszanie z wyliczaniem należnego podatku i wysokości ewentualnego zwrotu. Jak wynikało z badania przeprowadzonego przez SW Research, co druga firma jeszcze w grudniu twierdziła, że nie jest gotowa na zmiany.

Porównanie procentowe wskazuje, że wbrew grudniowym obawom, nie zanosi się na poważne zamieszanie. Szybki szacunek pokazuje, że gdyby i w tym roku złożonyh miało zostać 22 mln deklaracji, to w systemach KAS jest już ich 40 proc. W analogicznym okresie ubiegłego roku było to 10 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, pit, pit11, rozliczenie podatków, kas, fiskus
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-01-2019

AsiaFatalna organizacja. Program do wysylki pit11 epity MinFin jest platny a do tego prawie nigdzie nie podano ze pracodawca musi upowaznic na formularzu … Czytaj całość

24-01-2019

AniołJakie to wszystko głupie z perspektywy nieskończoności...

24-01-2019

jaWysokie podatki, coraz to nowe pomysły na nie, nowe regulacje (podatek bankowy, płaca minimalna, zakaz handlu w niedziele itp.) doprowadzą do upadku … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)