Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

Polski Ład przynagli księgowych. Fiskus zmienia kalendarz

82
Podziel się:

Księgowość będzie musiała przyśpieszyć. Choć podatek dochodowy będzie można nadal liczyć do 20. dnia następnego miesiąca, to dochód trzeba będzie znać już 10.

Polski Ład przynagli księgowych. Fiskus zmienia kalendarz
Rząd przynagli księgowych. Będą musieli się uwijać. (materiały partnera)
bEDXwUjp

Idą zmiany. Polski Ład namiesza w księgowości i to za pośrednictwem zmian w składce zdrowotnej - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Skarbówka bowiem zmienia kalendarz pracy. Choć podatek dochodowy będzie można nadal liczyć do 20. dnia następnego miesiąca, to jednak dochód trzeba będzie znać już 10. opłacając składkę wyłącznie za siebie, ewentualnie do 15 jeśli za innych.

Zobacz także: Ceny usług mogą znów wzrosnąć. Zawód księgowego do certyfikacji
bEDXwUjr

Jeśli się tego nie zrobi, nie da się zapłacić składki zdrowotnej - wskazuje "DGP". Informację o dochodzie, jak również o stosowanej formie opodatkowania trzeba będzie przekazywać do ZUS każdego miesiąca.

Dziennik przypomina, że ustawa o VAT pozwala wystawiać fakturę do 15 następnego miesiąca, teraz będzie to za późno. Księgowi są zaskoczeni takim obrotem sprawy, ale to komplikacja nie tylko dla biur rachunkowych.

bEDXwUjx

- Będzie to wymagało zmian w organizacji pracy biur rachunkowych, a od ich klientów ‒ dyscypliny, bo już na początku miesiąca będą musieli zakończyć sprzedaż oraz odpowiednio wcześnie dostarczyć dokumentację do biura rachunkowego – wyjaśnia na łamach "DGP" Arkadiusz Szwak, prezes i właściciel Szwak i Spółka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDXwUjS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(82)
Wacław
2 miesiące temu
Wszystko wskazuje na to, że nawet bez nas i naszych księgowych - urząd będzie znał więcej, szybciej, lepiej. Wystarczy, aby każdy obywatel przelał już w styczniu każdego roku kwotę około 1 miliona złotych, a urząd sam nas rozliczy.
jur
2 miesiące temu
Nauczcie się słuchać, czytać i pisać ! Chodzi o POLSKI ŁAT czyli łatanie dziury budżetowej. Nie zrobi tego lód tylko pokorny lud.
Alex
2 miesiące temu
Na złość mojej mamie odmrożę sobie uszy - najgorsze w tym wszystkim jest to, że świadomie to robią.
bEDXwUjT
meggi
2 miesiące temu
Rząd nie ma bladego pojęcia o pracy biur rachunkowych i pracy ludzi prowadzących działalność gospodarczą.W wielu przypadkach nie jest to możliwe do 10-go zamknąć miesiąc, a jak zapłaci za późno składki (bo nie jest w stanie obliczyć do 10-go dochodu, a przecież teraz wszystkie składki opłaca się razem ) to straci np. chorobowe . Może o to chodzi rządzącym, zawsze to oszczędność ;) Zanim coś wymyślą niech 10 razy pomyślą ......
Ed Bundy
2 miesiące temu
Ci co sobie zminimalizowali biurokrację i rozliczają się kwartalnie pewnie będą musieli znowu liczyć co miesiąc.
...
Następna strona