Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KIB
|

Problem z podatkiem od nieruchomości w Warszawie. Ludzie nie wiedzą, ile mają zapłacić

5
Podziel się:

Nie wydano 100 tys. decyzji dotyczących podatku od nieruchomości - dowiedziało się Radio Zet. Niektórzy czekają na naliczenie im podatku od... marca 2020 roku

Problem z podatkiem od nieruchomości w Warszawie. Ludzie nie wiedzą, ile mają zapłacić
Nie wszyscy mieszkańcy Warszawy otrzymali decyzje o podatku od nieruchomości (money.pl, KI-B)

Zaległości pojawiły się po przeniesieniu księgowości podatków i opłat lokalnych z 18 dzielnic Warszawy do jednego Centrum Obsługi Podatnika - podaje Radio Zet, powołując się na słowa rozmówców.

Ratusz ma zapewniać, że opóźnienia w wydawaniu decyzji nie powodują strat dla miasta. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podjął już jednak decyzję o kontroli Centrum Obsługi Podatnika.

- Jeżeli poprawa funkcjonowania COP nie zostanie potwierdzona, podjęte zostaną konkretne decyzje zarządcze - powiedział Radiu Zet Rafał Trzaskowski.

Zobacz także: Polski Ład podwyższa podatki duchownych. Episkopat zabiera głos

Za podatek od nieruchomości na rzecz gmin płacony jest jednorazowo albo w ratach. Pierwsze trzy terminy płatności rat już minęły: trzeba było to zrobić do 15 marca, 15 maja, 15 września. Ostatnia rata w roku płacona jest do 15 listopada.

W tym roku maksymalne stawki daniny znów poszybowały w górę do niespotykanych wcześniej poziomów. Właściciele domów, zgodnie z obwieszczeniem ministra finansów, płacą maksymalnie 85 gr za 1 mkw. To o 4 gr więcej niż przed rokiem, a zarazem aż o 18 gr więcej niż w 2011 roku. Maksymalna stawka jednak nie oznacza, że wszyscy właściciele nieruchomości zapłacą tyle samo. Ostatecznie o wysokości podatku decydują gminy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
nieruchomości
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
$$$$$$$
2 miesiące temu
A teraz przysyłają listy i straszą egzekucja komornicza i twierdzą że mają podpis że podatnik odebrał decyzję na poczcie ale na żądanie okazania nie mają takiego potwierdzenia. Właśnie się z nimi boksuje. Znaleźli sobie sposób jak zarobić dodatkowe pieniądze na odsetkach.
płacić ile
rok temu
Ja nie wiem ile mam płacić podatku za wieczyste użytkowanie. W zasadzie tej opłaty powinno już nie być, ale nie otrzymałem żadnego pisma w tej sprawie i czekam na jakąś decyzję Urzędu.
Tadeusz
rok temu
Wdrażają Jednolity System Podatkowy i polegli. Nierealne wymagania plus niedoświadczona firma z Torunia i mamy efekt.
nie warto
rok temu
płacić, inflacja pochłonie w mig należność z odsetkami, chociaż taka korzyść.
Benek
rok temu
Ludzie nie tylko nie wiedzą ile zapłacić, ale nie wiedzą na jakie konto. Dotychczasowe przy Urzędach zostały zlikwidowane, a nowych nie podano z COP, bo opłatę za podatek od nieruchomości otrzymuje każdy właściciel nieruchomości w formie decyzji.