Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRO
|

Rząd negocjuje obniżkę podatku. Krytykuje państwa UE

30
Podziel się

Polska chce zmian w przepisach dotyczących stawek podatku VAT dotyczących przede wszystkim książek czy biletów. Przedstawiciele rządu wskazują, że obecne przepisy są korzystniejsze dla państw, które mają dłuższy staż w Unii Europejskiej.

Rząd negocjuje obniżkę podatku. Krytykuje państwa UE
Stawki VAT do zmiany w całej UE? Rząd Mateusza Morawieckiego (na zdjęciu) negocjuje zmiany. (PAP, PAP/Hanna Bardo)
bErptMqJ

Trwa spotkanie w Luksemburgu ministrów finansów 27 państw. Polskę reprezentował ambasador przy Unii Andrzej Sadoś, który podniósł temat stawek podatku VAT - informuje Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) za pośrednictwem portalu next.gazeta.pl.

Polska dyplomacja chciałaby uelastycznienia stawek. Andrzej Sadoś zwrócił uwagę, że Polska mogła korzystać ze zredukowanych stawek podatku VAT tylko do 2010 roku.

Tymczasem państwa, które do Unii Europejskiej dołączyły przed 1995 rokiem, nadal mogą korzystać z obniżonych stawek VAT. Dlatego też polski przedstawiciel apelował, by uaktualnić system i zreformować go w taki sposób, aby wszystkie kraje miały równe szanse.

bErptMqL
Zobacz także: Polski Ład a wzrost podatków. Semeniuk do Gowina: Morawiecki może mu wszystko wytłumaczyć

IAR podaje, że polska dyplomacja próbuje wynegocjować zerową stawkę podatku VAT na ubranka dziecięce oraz książki. Z kolei Polskie Radio podało, że oprócz wspomnianych, nasi politycy chcą również zerowej stawki na podróże transportem pasażerskim czy też na dzieła sztuki.

bErptMqR

Od 2011 roku w Polsce obowiązują stawki VAT, które nałożyły ten podatek m.in. na książki właśnie. Wtedy to wprowadzono na nie 5-procentową stawkę. Podwyższono również podstawową stawkę z 22 do 23 proc.

Ówczesny rząd przekonywał, że podwyżka ta jest wprowadzana wyłącznie na dwa lata. W praktyce pozostała z Polakami na dekadę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErptMrm
podatki
vat
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(30)
Nigdy POKO
miesiąc temu
No i mamy KOlejny przykład nierządu POprzedników !!! * Ówczesny rząd przekonywał, że podwyżka ta jest wprowadzana wyłącznie na dwa lata. W praktyce pozostała z Polakami na dekadę.* Co teraz POmyleni !? KOmbinacja !?
Subiektywnie
miesiąc temu
Co to ma być !!!!!! ??? = POnad 10 lat ??? Jaja sobie robią??? Naszym kosztem = Peowcy kupowali sobie głosy??? Masakra !!!!!!!!!!!!
kamil
miesiąc temu
Nierząd PO+PSL = tylko obiecanki - cacanki - Obiecywał obniżanie , ale podniósł z 22 na 23 i wszyscy ich kłamstwa łykali jak pelikany - POmyleni
bErptMrn
Nowy
miesiąc temu
Bardzo słusznie nie powinno być takich różnic !!!
ANNA
miesiąc temu
To dobrze, że potrafią otwarcie powiedzieć !!! a nie kładą uszy po sobie !! Brawo tak trzymać !!! Tak powinni pracować politycy ! to jest ich kampanią wyborczą a nie siedzieć nic nie robić a przed wyborami jeździć autobusami do ludzi i opowiadać jakieś bajki na dobranoc. Proszę pokazać teraz co potraficie, co robicie ... i opozycja również to nie są wakacje dla pozycji !!! Chcę słyszeć ich propozycje teraz !!! do wszystkich projektów poruszonych przez Rząd a może mają lepsze !!! przy wyborach będzie im się to pamiętało !!!
...
Następna strona