Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Rzecznik rządu o pensjach nauczycieli: otrzymają wyrównanie

56
Podziel się:

Ze względu na pewne rozliczenia podatkowe doszło w niektórych miejscach, jeżeli chodzi w szczególności o nauczycieli, do złego naliczenia podatku i siłą rzeczy te osoby otrzymają jego wyrównanie — poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu o pensjach nauczycieli: otrzymają wyrównanie
Rzecznik rządu odniósł się do informacji na temat niższych pensji nauczycieli (East News, Piotr Molecki)

Rzecznik rządu został zapytany w Programie 1 Polskiego Radia o pojawiające się w mediach informacje dotyczących nauczycieli, którzy otrzymali pierwszą pensję w styczniu, a która jest o 200-300 złotych mniejsza w związku z wejściem w życie Polskiego Ładu.

- Każda osoba, która jest zatrudniona na umowę o pracę, a której średnio miesięcznie dochody nie przekraczają 12,8 tysięcy złotych — te osoby na Polskim Ładzie w żaden sposób nie stracą. Część z nich znacząco zyska, natomiast dla części tych osób jest to po prostu reforma neutralna — powiedział Müller.

Zobacz także: Powrót Tuska, Turów i "Nowy Ład". Oto najważniejsze wydarzenia 2021 roku

Nauczyciele dostaną wyrównanie

- Ze względu na pewne rozliczenia podatkowe doszło w niektórych miejscach, jeżeli chodzi w szczególności o nauczycieli, do złego naliczenia podatku i siłą rzeczy te osoby otrzymają jego wyrównanie albo w lutym, liczę na to, że księgowi o to zadbają, a my przygotujemy takie rozwiązania, które pozwolą na to, aby to w sposób sprawny zrobić — dodał rzecznik rządu.

Dopytywany, czy chodzi o PIT-2 odpowiedział, że "jednym z powodów, dla których w niektórych miejscach mogło dojść do złego naliczenia, jest faktycznie błąd księgowego czy kadrowego, jeżeli chodzi o naliczenie z poziomu PIT-2".

Zapowiedział, że ta sprawa zostanie wyjaśniona podczas środowej konferencji przedstawicieli rządu. - Pokażemy, dlaczego w jakichś miejscach mogło dojść do błędów — powiedział rzecznik rządu.

Zmiany w podatkach

1 stycznia weszła w życie podatkowa część Polskiego Ładu. Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadza ten program w podatkach, jest podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz progu dochodowego do 120 tys. zł.

Jednocześnie znika ulga umożliwiająca odliczanie części (7,75 proc.) składki zdrowotnej, wynoszącej 9 proc., od podatku. Ma to zrekompensować tzw. ulga dla klasy średniej, czyli osób zarabiających miesięcznie od 5 tys. 701 zł do 11 tys. 141 zł brutto.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(56)
Ania
2 lata temu
A czy inne grupy zawodowe które też stracą na polskim ładzie dostaną wyrównanie????????
Jejd
2 lata temu
Ja tam na tym głównie tracę.
Dopytam
2 lata temu
Wyrównywanie pomniejszone o to, co zeżarła dewaluacja, którą wywołały wasze nieudolne nierządy?
obserwator
2 lata temu
Przecież każdy może sobie to rozliczyć na koniec roku w rozliczeniu podatkowym, myślałem , że nauczyciele sa trochę bardziej rozgarnięci. to sa elementarne podstawy ekonomii
Emila141
2 lata temu
Wita ja przebywam na rencie chorobowe w kw 810 I podjęła pracę na najniższej krajowej .Dzis dostałam przelew wynagrodzenia i m o 450 zł mniej .Jak można tyle zabierać.
...
Następna strona