Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

"System podatkowy jest dużo bardziej sprawiedliwy". Wiceminister o Polskim Ładzie

151
Podziel się:

Artur Soboń w wywiadzie przyznał, że zmiany w systemie podatkowym w 2022 r. nie były standardowe. Jednak stwierdził, że dzięki reformie, nazwanej "Polskim Ładem", system podatkowy w Polsce stał się znacznie sprawiedliwszy.

"System podatkowy jest dużo bardziej sprawiedliwy". Wiceminister o Polskim Ładzie
Polski Ład sprawił, że system podatkowy jest "dużo bardziej sprawiedliwy". Tak twierdzi Artur Soboń (na zdjęciu) (GETTY, NurPhoto)

W rozmowie z tygodnikiem "Sieci" Artur Soboń przyznał, że ostatnia zmiana systemu podatkowego w ciągu roku nie była standardową operacją. Nawiązał w ten sposób do czerwcowej – kolejnej już – reformy podatkowej, którą media okrasiły mianem "Polskiego Ładu 2.0".

Na czerwcowej zmianie nikt nie stracił

Wiceminister podkreślił, że zgodnie z konstytucją rząd przyjął regułę, że jeśli zmienia się zasady w ciągu roku, to tylko na korzyść podatnika. – Z całą pewnością żaden podatnik nie stracił na korekcie systemu w czerwcu – zapewnił i dodał, że w jego ocenie system podatkowy jest znacznie sprawiedliwszy.

Kwota wolna działa lepiej dla podatników mniej zarabiających, mamy sprawiedliwe zróżnicowanie między osobami zarabiającymi mało, przeciętnie albo bardzo dużo. W pewnych warunkach, przy bardzo wysokich dochodach, poprzedni system stawał się regresywny – stwierdził Artur Soboń w rozmowie z tygodnikiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Podatki uderzają w kieszenie Polaków. Tadeusz Cymański: słabością państwa jest nierównomierna poprawa sytuacji

"Zbudowaliśmy rozwijającą się gospodarkę o zdrowych fundamentach"

W rozmowie nie zabrakło też wątku sytuacji gospodarczej Polski.

Z całą pewnością zbudowaliśmy nie tylko szybko rozwijającą się gospodarkę europejską, lecz także gospodarkę odporną na wstrząsy zewnętrzne. Mam zdrowe fundamenty, dobre regulacje i przedsiębiorców, którzy potrafią dziś poruszać się na rynkach międzynarodowych – ocenił Artur Soboń.

O ocenie wiceministra pandemia koronawirusa, a także wojna w Ukrainie, kryzysy energetyczne i surowcowe niosą w polskich warunkach "krótkotrwałe i płytkie skutki, a gospodarka jest na ścieżce wzrostu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(151)
Stańczyk
rok temu
Do ....Teodor..... Poprawiam adresata w dolnej części poprzedniej opinii.... Życie to nie jest propagandowy film rodem z TVP-is. Ty jesteś otumaniony zakłamanymi informacjami tam zasłyszanymi. Aby oceniać co było i co jest musisz uświadomić sobie tamte i obecne warunki, a mianowicie: przed rokiem 2015 miałeś deflację czyli ceny nie rosły ale minimalnie spadały. Po roku 2015 stopniowo narastała inflacja, która obecnie wg GUS przekroczyła 40%. Tak 40% !!! To nie pomyłka. W TVP-is mówią o p. 16% ale jest to wzrost rok do roku ! czyli jednego roku 2022 do 2023. Był wcześniej wzrost 2021 do 2022. Te wzrosty trzeba dodać tak i z lat wcześniejszych licząc od momentu wzrostu inflacji rok do roku aż od 2015 roku. Te podwyżki po 600 zł nie stanowią nawet połowy inflacji, która urosła w czasie po 2015 roku. Czyli tak naprawdę straciłeś a nie uzyskałeś. Nawet połowy inflacji nie zrównoważono tobie tak nikczemną podwyżką. Jest to sytuacja wiele gorsza niż przed 2025 rokiem, ponieważ wówczas miałeś jak piszesz + 20 zł a teraz jesteś co najmniej 800 na minusie czyli w tz plecy. Teodorze pobudka. Czas zacząć myśleć a nie powtarzać naiwnie kłamliwej propagandy z TVP-is, ponieważ jesteś okradany ale bijesz brawo ośmieszając się i nie zdając sobie sprawy co czynisz.
r1950
rok temu
Arturze. Podobno najbardziej sprawiedliwy system mieli bolszewicy. Wszyscy płacili równo i takie otrzymywali wynagrodzenie. Właśnie dochodzicie do tego i prawie już taki system macie. Problem w tym, że taki system nie jest wart funta kłaków, niszczy motywację do pracy, pamiętamy ... czy się stoi czy się leży 3.545 się należy. Niszczy także wydajność pracy i jakość produkcji. Niebawem będziemy mieli po równo w kieszeni czyli sprawiedliwie wg zasady bolszewików przecież każdy ma podobny żołądek do trawienia, a w zamian będziemy produkować badziewiaste produkty. O innowacyjności bez motywacji trzeba zapomnieć.
123
rok temu
Widać po znikających firmach GUS prawdę ci powie
Lolo
rok temu
Po co pytacie upośledzonego intelektualnie? Oni nawet nie potrafią naprawić błędów w e -pit, aby można było wysłać deklarację przez internet.
blee
rok temu
co oni ćosją w tym pisie? "Zbudowaliśmy rozwijającą się gospodarkę o zdrowych fundamentach".... gospodarka rozwijała się do 2015, a później to już tylko równia pochyła!
...
Następna strona