Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatek
15.06.2009 06:42

Akcyza na samochody nie zniknie od stycznia

Miał ją zastąpić nowy podatek ekologiczny. Jednak rząd odkłada prace nad projektem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*Maleją szanse na to, aby nowy podatek ekologiczny zastąpił akcyzę naliczaną przy zakupie samochodów osobowychjuż 1 stycznia przyszłego roku. *

Mówi o tym _ Gazecie Prawnej _ wiceminister finansów odpowiedzialny za sprawy akcyzowe. Jacek Kapica dodaje, że cele fiskalne resort finansów realizuje na razie poprzez pobór akcyzy na samochody nowe i używane.

_ Gazeta Prawna _ pisze, że temat podatku ekologicznego był omawiany podczas prac Międzyresortowego Zespołu do spraw Przemysłu Motoryzacyjnego, który funkcjonuje przy Ministerstwie Gospodarki.

Dopiero jeśli podatek ekologiczny znajdzie się w rekomendacjach tego zespołu i zostanie przyjęty do realizacji, to prace mogą się rozpocząć - czytamy w gazecie. Na razie jednak takiej decyzji nie ma. Dlatego plan prac legislacyjnych rządu na drugie półrocze tego roku nic nie wspomina o projekcie ustawy, która miałaby wprowadzić podatek ekologiczny - pisze _ Gazeta Prawna _.

Raport Money.pl
*Płacimy podatki od podatków. Nawet pięć razy * Podatki i parapodatki to w Polsce prawie połowa wartości produkcji całego kraju. Płacimy od zarobków, od oszczędności, od zakupów, a nawet podatki od podatków. Czytaj w Money.pl
Tagi: podatek, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz