Notowania

emerytury w polsce
15.02.2012 07:45

Będzie ulga dla odkładających dodatkowo na emeryturę?

Posłowie zajmą się dzisiaj obywatelskim projektem zmian w ustawie o PIT. Przewiduje on ulgę podatkową dla osób oszczędzających w III filarze emerytalnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tiago Estima/Dreamstime.com)

*Posłowie zajmą się dzisiaj obywatelskim projektem zmian w ustawie o podatku PIT. Przewiduje on ulgę podatkową dla osób oszczędzających w III filarze emerytalnym. Zgodnie z projektem osoby oszczędzające na emeryturę poza ZUS i Otwartym Funduszem Emerytalnym mogłyby korzystać z ulgi w podatku dochodowym. *

Jak wyjaśnia pełnomocnik Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej _ Razem _ i inicjator projektu Adam Sankowski, projekt zakłada, że oszczędzający w III Filarze będą mogli korzystać z ulgi podatkowej w jednakowej wysokości dla wszystkich oszczędzających - 4 tysiące złotych rocznie.

Adam Sankowski podkreśla, że dzisiejsze rozwiązanie jest rozwiązaniem procentowym. To zaś oznacza, że na skorzystanie w pełni z 4 tysięcy złotych może sobie pozwolić zaledwie 3 procent Polaków. _ - Z tej ulgi powinni też móc skorzystać średnio i mniej zarabiający - _ argumentuje.

W projekcie zawarta jest również propozycja, by wypłaty w przypadku wybrania świadczeń dożywotnich, były zwolnione z opodatkowania. Jacek Sankowski podkreśla, że dzisiaj mając ulgę 18 procent ryzykujemy, że w przyszłości zapłacimy dużo większe podatki.

Tymczasem w ustawie powinno być zapisane, że jeśli ktoś te środki wykorzysta na dodatkową emeryturę, będą one zwolnione z opodatkowania. Warunkiem jest oszczędzanie do 67 roku życia , zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

O ulgach w podatkach czytaj w Money.pl
Od tego zależy, ile odliczysz od podatku Jeśli zostałeś rodzicem w zeszłym roku - pamiętaj! Nie skorzystasz w pełni z prorodzinnego odliczenia.
Tyle możesz przekazać dziecku bez podatku W niektórych przypadkach prawo podatkowe przewiduje możliwość skorzystania z różnego rodzaju zwolnień oraz ulg
Tagi: emerytury w polsce, sejm, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz