Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Będzie ulga dla odkładających dodatkowo na emeryturę?

0
Podziel się

Posłowie zajmą się dzisiaj obywatelskim projektem zmian w ustawie o PIT. Przewiduje on ulgę podatkową dla osób oszczędzających w III filarze emerytalnym.

Będzie ulga dla odkładających dodatkowo na emeryturę?
(Tiago Estima/Dreamstime.com)
bCZBGUPV

Posłowie zajmą się dzisiaj obywatelskim projektem zmian w ustawie o podatku PIT. Przewiduje on ulgę podatkową dla osób oszczędzających w III filarze emerytalnym. Zgodnie z projektem osoby oszczędzające na emeryturę poza ZUS i Otwartym Funduszem Emerytalnym mogłyby korzystać z ulgi w podatku dochodowym.

Jak wyjaśnia pełnomocnik Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej _ Razem _ i inicjator projektu Adam Sankowski, projekt zakłada, że oszczędzający w III Filarze będą mogli korzystać z ulgi podatkowej w jednakowej wysokości dla wszystkich oszczędzających - 4 tysiące złotych rocznie.

Adam Sankowski podkreśla, że dzisiejsze rozwiązanie jest rozwiązaniem procentowym. To zaś oznacza, że na skorzystanie w pełni z 4 tysięcy złotych może sobie pozwolić zaledwie 3 procent Polaków. _ - Z tej ulgi powinni też móc skorzystać średnio i mniej zarabiający - _ argumentuje.

W projekcie zawarta jest również propozycja, by wypłaty w przypadku wybrania świadczeń dożywotnich, były zwolnione z opodatkowania. Jacek Sankowski podkreśla, że dzisiaj mając ulgę 18 procent ryzykujemy, że w przyszłości zapłacimy dużo większe podatki.

bCZBGUPX

Tymczasem w ustawie powinno być zapisane, że jeśli ktoś te środki wykorzysta na dodatkową emeryturę, będą one zwolnione z opodatkowania. Warunkiem jest oszczędzanie do 67 roku życia , zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

bCZBGUQy
KOMENTARZE
(0)